پارکت چوبی، با انواع  چوب طبیعی
تعداد بازدید: 421تعداد نظرات: 0
1397/07/04 - 11:47

پارکت چوبی، با انواع چوب طبیعی

برای انتخاب پارکت چوبی باید ابتدا اطلاعات کافی در رابطه با انواع چوب طبیعی که در ساخت و تولید پارکت استفاده می شود داشته باشیم بنابراین شرکت پارس آرای کوهستان بر آن شد تا با انتشار مطالب و مقالات مرتبط در این زمینه شما خوانندگان و مشتریان محترم را در خرید پارکت مناسب یاری نماید.

یکی از محبوب ترین و جذاب ترین انتخاب ها به عنوان  کفپوش در خانه استفاده از چوب طبیعی یا پارکت می باشد. برخلاف کفپوش های دیگر چوب طبیعی دارای تنوع بسیار بالایی می باشد که قدرت انتخاب افراد را افزایش می دهد. نیازی به گفتن نیست که هر پارکت چوبی دارای خصوصیات و ویژگی های منحصر به خود می باشد و هیچ کدام شبیه به یکدیگر نمی باشند که این ویژگی چوب آن را خاص و بی همتا نموده است.   

پارکت چوب Oak

یکی از متداول ترین گونه هایی که برای کف مورد استفاده قرار می گیرد بلوط (Oak) می باشد. کفپوش چوبی بلوط یکی از انتخاب هایی می باشد که در برابر خراش و دندانه دندانه شدن مقاوم می باشد. بهره بردن از این ویژگی ها چوب بلوط را مبدل به متریالی نموده است که بسیاری از افراد علاقه به داشتن آن دارند. کفپوش چوبی بلوط به گونه ای رنگ آمیزی می شود که رگه ها و بافت چوب به خوبی آشکار می شود. بعد از سالها استفاده از پارکت بلوط احتمال فرسودگی و کهنه شدن آن وجود دارد اما راهکاری بسیار ساده برای رفع کهنگی و فرسودگی وجود دارد. با ترمیم و بازسازی، چوب به گونه ای نو خواهد شد که گویی هیچ گاه دچار کهنگی نگردیده بود و این یکی از ویژگی های بسیار جالب و بی نظیر آن می باشد. 

Mahogany

رنگ و زیبای ذاتی کفپوش چوبی ماهوگانی بسیار تحسین برانگیز می باشد. از این گونه چوب برای ساخت مبلمان، ساز آلات موسیقی و قایق افزون بر پارکت استفاده می گردد. چوب ماهوگانی بسیار با دوام و در مقابل آب مقاوم می باشد.

Ash

هر زمان پارکتی با رنگ روشن می بینید احتمال بسیار زیاد کفپوش چوبی اش (ash) می باشد. برای افرادی که علاقه به چوب طبیعی دارند و به چوب به عنوان سرمایه نگاه می کنند پیشنهاد می شود از پارکت اش (ash) استفاده نمایند. برخی براین باورند سخت ترین و محکم ترین چوب، ash می باشد. این چوب توسط نقطه و خال های سفید در بخش تابستانه‌ی آن از چوب hickory متمایز می گردد.

Hickory

هیکوری (Hickory) یکی از رایج ترین کفپوش ها برای استفاده در خانه های روستیک یا لاگ هوم (rustic or log homes) می باشد. همچنین این پارکت برای مکان هایی مناسب می باشد که رفت و آمد بسیار زیادی در آنجا وجود دارد. خانواده هایی که دارای سه فرزند و بیشتر هستند پارکت هیکوری بسیار ایده ال می باشد. از لحاظ بصری هیکوری دارای رگه هایی به هم نزدیک می باشند. طراحان و آرشیتکت ها بر این باورند که کفپوش چوبی با هر نوع طراحی داخلی همخوانی و مطابقت دارد.

Pine

این مسئله را باید باور داشت که چوب پاین، هاردوود (hardwood) نیست. چوب پاین به دلیل برخورداری از گره و حفره های ریز دارای شهرت و معروفیت می باشد. چوب پاین نرم تر از هاردوود است و از حیث قیمتی مناسب تر از هاردوود می باشد.

Cherry

چری (cherry) نوعی چوب می باشد که با هر چه سن آن بالاتر می رود تیره تر می گردد  همانند دیگر گونه ها ظاهری بسیار زیبا و جذاب بعد از اتمام کار خواهد داشت و نگهداری و مراقبت از آن بسیار ساده می باشد. این گونه از چوب کمی راحت تر خراشیده می شود بنابراین پوشش نهایی نقش بسیار با اهمیتی در عدم فرسودگی زودرس آن خواهد داشت. چری یکی از گونه هایی می باشد که سالهای طولانی در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار گرفته است. کار کردن با این گونه بسیار سخت می باشد اما بعد از ساب خوردن ظاهری شبیه به چوب های دیگر پیدا می کند و یکی از رایج ترین گونه های چوب در امریکا است.

Brazilizn Cherry

چری برزیلی که به نام جاتوبا (Jatoba) شهرت دارد در مکزیک و پرو بسیار وجود دارد. همانند اش این گونه چوب نیز دارای سختی بسیار زیادی می باشد.

Walnut

چوب گردو خانه شما را واقعا درخشان می نماید. پارکت چوب گردو دارای دوام و استحکام بسیار بالایی است. رنگ این کفپوش چوبی از قهوه ای روشن تا قهوه ای شکلاتی می باشد. رنگ پارکت گردوی اروپایی وشن تر از گردوی امریکایی می باشد.

پارس آرای کوهستان دارنده‌ی نمایندگی معتبرترین برندهای جهانی باورک سویئس و بوئن آلمان است که دارای تنوعی بی نظیر در طرح و رنگ و گونه های مختلف می باشد. محصولات این مجموعه زیبایی منحصر به فردی را به محیط مورد استفاده می بخشد. کفپوش چوبی دارای گرمای خاصی می باشد که تمامی معماران و دکوراتیوها به این حقیقت واقف می باشند. کاربرد چوب به عنوان کف نه تنها زیبایی فوق العاده ای دارد بلکه دوام بالای آن استحکام کف را نیز تامین می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت پارس آرای کوهستان مراجعه نمایید و با مطالعه ی مقالات تخصصی این مجموعه با پارکت و ویژگی های آن بیشتر آشنا شوید. همچنین پروژه های مختلف این مجموعه را می توانید با دسترسی آسان در اینستاگرام مشاهده نمایید. کارشناسان فروش ما همواره همراه مشتریان محترم می باشند و از مرحله ی معرفی محصولات تا عقد قرارداد، نصب و خدمات مشتریان محترم را همراهی می نمایند.