s
نمای چوبی ساختمان شما برنده‌ی نمایشگاه شهری خواهد شد
تعداد بازدید: 94تعداد نظرات: 0
1398/12/10 - 13:30

نمای چوبی ساختمان شما برنده‌ی نمایشگاه شهری خواهد شد

امروزه طراحی نما نقش مهمی در بحث زیبایی در مقیاس شهر و تک بنا دارد .

دانش طراحی نمای بیرونی ساختمان در دهه‌های اخیر رشد رو به زشدی در جهان داشته است تحولاتی که در دهه‌های اخیر در عرصه علم مواد و مصالح، سازه و تکنولوژی اتفاق افتاده است، در طراحی‌ها و پروژه‌های معماری آشکار می‌شوند. یک ساختمان علاوه بر این‌که به تنهایی باید از ویژگی‌های مورد نیاز ساکنین برخوردار باشد، از عناصر مهم تعیین کننده کیفیت کالبدی جداره‌های خیابان‌های شهری است که مستقیماً بر کیفیت فیزیکی نمای جداره خیابان های شهری نیز اثر می گذارد.

شرکت پارس آرای کوهستان |خرید و فروش چوب ترموود | ترمووود

تحولات چند دهه اخیر چه در مصالح و چه در تنوع سبک ها و چه به دلیل سرعت در ساخت و ساز موجب شد که ضرورت توجه به نما و نیز ساماندهی بدنه های شهری مورد توجه قرار گیرد . نما در واقع یک سطح صاف و تخت نیست ، بلکه آن سطح انتقالی بین فضای داخل و خارج است که با عقب نشستگی و پیش آمدگی ، تراس و ... با فضای داخل مسکن ارتباط پیدا می کند . برای اینکه نمای ساختمان حریم خصوصی ساکنان خود را حفظ کند باید نسبت به خیابان بسته تر و محفوظ تر باشد . نمای ساختمان باید به دنبال خلق یک کلیت هماهنگ به وسیله تناسب خوب پنجره ها، بازشوهای در، سایبان و محدوده سقف ها، سازه عمودی و افقی، مصالح، رنگ، عناصر تزئینی و ... باشد. پنجره ها همواره با دیگر عناصر دیوار، سطوح باز و بسته، تیره و روشن، صاف و ناهموار را به وجود می آورند.

شرکت پارس آرای کوهستان | خرید و فروش چوب ترموود | ترمووود

یکی از مصالحی که امروزه کاربرد زیادی در طراحی نمای ساختمان ها دارد ، ترمووود و یا چوب های فرآوری شده می باشد. که ترمووود خود دارای انواع گوناگونی می‌باشد که در قسمت‌های مختلف ساختمان از قبیل: کف ، سقف ، دیواره های داخلی و خارجی ، سونا و ... استفاده می شود . با توجه به قیمت بالای سنگ و باری که سنگ به ساختمان تحمیل می کند ، جهت نمای ساختمان استفاده از ترمووود و ایجاد یک چوب نما رواج قابل ملاحظه ای پیدا کرده است . نمای چوبی  مشکل وزن را تا حدود یک چهارم وزن سنگ حل کرده است. از دیگر ویژگی‌های مثبت نمای ترمووود مقاومت فیزیکی بالا و مقاومت در برابر یخ زدگی ( پس از آغشته شدن توسط عایق های مخصوص ) می توان نام برد. یکی دیگر از ویژگی‌ها مهم ترمووود کند سوز بودن آن است، که از این جهت جزء مصالح مناسب جهت طراحی در نما می‌توان استفاده نمود.

شرکت پارس آرای کوستان | خرید و فروش چوب ترموود | ترمووود

آیا در مورد درخت زغال اخته که گونه ای از پهن برگان است اطلاعاتی دارید :

DOGWOOD

Cornus spp.

Cornaceae

درخت : زغال اخته یا کُرنل در بسیاری از کشورهای معتدله یافت می شود ولی تنها منطقه‌ای که در آن منبع الوار تجاری بیش از استفاده‌ی محلی است، شمال شرقی آمریکاست. این درخت به خاطر گل‌های زیبا و خوش منظرش مشهور است . درختی کوچک است با ارتفاع 4 تا 6 متر و گرده بینه هایی با قطر  15 تا 19 سانتی‌متر تولید می‌کند. زغال اخته اروپایی با اندازه مشابه ولی با اهمیت کمتر به عنوان منبع الوار ، در بیشتر قسمت‌های اروپا و در آسیای غربی می روید .

چوب : چوب زغال اخته سخت و سنگین با بافت بسیار ریز و همواره راست‌تار می‌باشد. رنگ آن عمدتاً زرد تا قهوه‌ای مایل به صورتی است و گاهی درون چوب به صورت مغزی کوچک قهوه‌ای تیره در آن دیده می‌شود که همیشه از چوب‌های تجارتی خارج می‌گردد .

شرکت پارس آرای کوهستان | خرید و فروش چوب ترموود | ترمووود

ویژگی‌های فنی : به خوبی ولی آرام خشک می شود. به خاطر استحکام و به خصوص سختی و دوام قابل توجه است . اگرچه به دلیل وزن زیاد، پرداخت آن مشکل است ولی خصوصیات کار با چوب آن خوب بوده و در نهایت به خوبی پرداخت می‌شود. این چوب در برابر پوسیدگی مقاومت ندارد .

 کاربردها : چوب زغال اخته به عنوان چوب ویژه پیشنهادی و به طور سنتی در صنعت نساجی برای ساخت ماکو و دوک به کار می رود؛ چون هم بادوام است و هم قابلیت صاف ماندن علی‌رغم استفاده مداوم را دارد. منابع موجود تجارتی به فرم صفحات و قطعات طولی و قسمت‌هایی آماده می‌شوند که برای موارد مختلف استفاده مناسب باشند. کُرنل اروپایی گاهی برای دسته چکش استفاده می‌شود زیرا سخت و بادوام است و بافتی ریز و یکنواخت دارد. در خاورمیانه به عنوان چوبی که از آن رنگ تهیه می‌شود، کاربرد دارد .

 پارس آرای کوهستان | خرید و فروش چوب ترموود | ترمووود

یکی از گزینه های خرید جهت پارکت های تمام چوب ترمووود شرکت پارس آرای کوهستان می باشد .از جمله مواردی که شرکت پارس آرای کوهستان را به بهترین انتخاب برای خرید چوب تبدیل کرده است می‌توان به اصولی همچون جلب اعتماد و اخذ رضایت کارفرمایان، حفظ و ارتقاء دانش و تجربه فنی مهندسان همچنین مقدم دانستن کیفیت خدمات بر سایر امور اشاره کرد.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان فروش ما با شماره 71162 – 021 در ارتباط باشید .

شرکت پارس آرای کوهستان |خرید و فروش چوب ترموود | ترمووود