s
نصب عمودی و افقی نما چوب
تعداد بازدید: 841تعداد نظرات: 0
1397/10/03 - 13:20

نصب عمودی و افقی نما چوب

نما چوب امروزه به عنوان یکی از زیباترین و با دوام ترین متریال های ساختمانی مورد توجه عموم قرار دارد. نصب چوب هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد که هر کدام جذابیت خاصی را به ساختمان و فضای اطراف می بخشد.

نما چوب امروزه در سرتاسر دنیا طرفداران بسیاری پیدا کرده است. با توجه به زیبایی و جذابیت چوب در کنار مهمترین عامل که دوام بالا و استقامت آن می باشد از گذشته تا به امروز یکی از متریال های مورد توجه انسان ها در زمینه ی ساخت و ساز و دکوراتیو گردیده است. انتخاب چوب مناسب برای نمای ساختمان و اجرای آن را می بایست به متخصصین این امر واگذار نمود. شرکت پارس آرای کوهستان نماینده ی رسمی برندهای معتبر در دنیا با برخورداری از تخصص ویژه در نما چوب و همچنین کاربرد چوب های طبیعی در صنعت ساختمان می باشد.

نما چوب عمودی یا افقی کدام؟

یکی از سوال هایی که شاید برای مصرف کنندگان پیش آید این نکته می باشد که آیا می توان چوب ها را در جهات مختلف به طور عمودی و یا افقی بر روی نمای ساختمان نصب نمود؟

انتخاب جهت چوب ها (عمودی یا افقی) تنها از جنبه زیبایی دارای اهمیت بالایی نیست بلکه تاثیراتی بر نگهداری و هزینه ها نیز دارا می باشد. نصب چوب به صورت عمودی هم از لحاظ نگهداری و هم از لحاظ تمیز نمودن ساده تر می باشد. از طرفی نصب چوب به صورت افقی کمی زمانبر تر از نصب آن به صورت عمودی خواهد بود. تمیز نمودن نما چوب که به صورت افقی نصب شده است کمی سخت تر از حالت عمودی می باشد.

آیا آب بر روی چوب نما می ایستد؟

زمانی که چوب به صورت افقی نصب شود به دلیل جمع شدن و باقی ماندن آب بین چوب ها امکان سر ریز شدن و چکه کردن آب وجود دارد و همین باقی ماندن آب منجر به پوسیدگی و ایجاد کپک می کند. بنابراین به منظور جلوگیری از جمع شدن آب بین نما چوب های افقی پارس آرای کوهستان از چوب های کام و زبانه استفاده می نماید که زبانه های این پروفیل ها دارای شیب ملایمی می باشد که آب را به بیرون هدایت می نماید و از باقی ماندن آب میان پروفیل ها جلوگیری می نماید. کارشناسان پارس آرای کوهستان در خصوص اجرای چوب های شمش و بدون کام و زبانه این گونه ابراز می کنند که برای نصب چوب های بدون کام و زبانه که به طور افقی نصب می شوند، بین پروفیل ها فاصله ای در نظر گرفته می شود و پشت چوب به گونه ای طراحی می شود که آب از پشت عبور کرده و در میان چوب ها آبی باقی نماند.

شیوه های متداول نصب نما چوب به صورت زیر می باشد که دارای تنوع بسیار بالایی است.

اجرای نما چوب به صورت هشت ضلعی، نیم دایره و هر شکل خاص دیگری امکان پذیر می باشد. با توجه به خاصیت های شگفت انگیز چوب می توان آن را در زمره ی متریال های طبیعی دانست که امکان اجرای هر گونه طرح خاصی را شامل می شود.

پارس آرای کوهستان علاوه بر تامین مواد اولیه مرغوب از بهترین برندها از سراسر دنیا در زمینه ی نما چوب، دارای تخصص ویژه در اجرا می باشد. کارشناسان و مهندسین با تجربه و توانمند این مجموعه با برخورداری ازمهارت فنی به عنوان بخش مکمل توانسته اند امتیازی متفاوت برای این مجموعه حاصل نمایند. به جرات می توان گفت این مجموعه از تنها تامین کننده های چوب های طبیعی صنعت ساختمان می باشد که علاوه بر عرضه ی محصولات با کیفیت، دارای تیم زبده و با مهارت برای اجرا می باشد که این ویژگی آن را منحصر به فرد نموده است. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این مجموعه خدمات پس از فروش می باشد که ضمانت و حسن نیت این مجموعه را صد چندان به مشتریان محترم ارائه می نماید.  

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات و نحوه ی خدمت رسانی این مجموعه می توانید به وبسایت و صفحه ی اینستاگرام این مجموعه مراجعه نمایید و یا از شوروم دائمی در دفتر مرکزی واقع در خیابان ظفر بازدید به عمل آورید. لازم به ذکر است هر ساله در نمایشگاه های صنعت ساختمان در تهران و شهرستان ها حضور پارس آرای کوهستان نشان از اقتدار و توانمندی این مجموعه می باشد.