معماری زیست محیطی مهندس نیکبخت
تعداد بازدید: 2875تعداد نظرات: 0
1391/11/17 - 13:39

معماری زیست محیطی مهندس نیکبخت

یکی از معضلاتی که کلان شهرهائی مانند تهران با آن دست به گریبان هستند ؛ از میان رفتن فضای سبز طبیعی منطقه در اثر ساخت و سازهای غیر اصولی و بی توجهی به مسائل زیست محیطی چنین فعالیت هائی است .

یکی از معضلاتی که کلان شهرهائی مانند تهران با آن دست به گریبان هستند ؛ از میان رفتن فضای سبز طبیعی منطقه در اثر ساخت و سازهای غیر اصولی و بی توجهی به مسائل زیست محیطی چنین فعالیت هائی است . مهندس محمد رضا نیکبخت ؛از معماران فرهیخته و با ذوقی است که در آثاری که خلق می کند همواره این موضوع را مد نظر داشته و تلاش می کند تا در حد امکان به گونه ای با طبیعت ارتباط برقرار نماید . دست آورد این نگاه ، فضاهائی چشم نواز ؛ دلنشین و آرامش بخش است
در یکی از کوچه های زیبای منطقه نیاوران در شمال شهر تهران  "مهندس محمدرضا نیکبخت " ساختمان زیبائی را طراحی نموده که کاملا سازگار با محیط زیست است . وی تا حد ممکن تلاش نموده ، تا با نگهداری درختان کهنسال موجود در زمین ساختمان ، سازه خود رابا آنها هماهنگ نماید ؛ استفاده از نمای بیرونی چوب برای  این ساختمان دوستدار محیط زیست ، که اجرای آن توسط "شرکت پارس آرای کوهستان" انجام شده ، این هماهنگی را به کمال رسانده است .