s
 فواید شگفت انگیز استفاده از دکینگ در فضای باز
تعداد بازدید: 1181تعداد نظرات: 0
1396/04/08 - 10:37

فواید شگفت انگیز استفاده از دکینگ در فضای باز

کاربرد دکینگ در مکان های مختلف منجر به محبوبیت این محصول در مصارفی از قبیل محوطه استخر، سونا و فضاهای تفریحی شده است.

دکینگ و مصارف بی نظیر آن در ساختمان و محوطه های باز  

برای کسانی که به دنبال بهبود فضای داخلی خانه های خود هستند، راه های بسیاری وجود دارد که می توان با توجه به فصول مختلف سال هر کدام را انتخاب کرد. کاربرد دکینگ چوبی زیبا در فضای بیرونی یکی از اموری است که امروزه مورد توجه بسیاری از صاحبان خانه قرار گرفته است. دکینگ خانه معمولا به صورت یک سکوی چوبی است که کمی بالاتر از سطح  زمین واقع شده است و به ساختمان اصلی اتصال دارد. از دکینگ چوبی می توان به راحتی در زمین های شیب دار یا سطوح ناهموار استفاده کرد سطوحی که به شکل عادی نمی توان از آن ها برای سکونت بهره برد. دکینگ چوبی را می توان با افزودن یک سایه بان یا پرگولا در برابر آفتاب پوشش داد.

در ساختمان های بزرگتر می توان از این دکینگ های چوبی در طبقه های بالاتر نیز استفاده کرد، از این نوع دکینگ می توان در باغچه ها و گلخانه های سقفی یا تراس و بالکن استفاده شود.

برای میزبانی در مهمانی ها گزینه ی بسیار مناسب و بی نظیری می باشد و می توان با اعضای خانواده با آرامش در چنین فضایی استراحت نمود.

کاربرد دکینگ در صنعت ساختمان

کاربرد دکینگ در ساختمان های مسکونی مزایای بسیاری دارد که در بخش ذیل به برخی از آنها اشاره خواهد شد.

  1. محلی برای میزبانی

برای برگزاری جشن تولد و یا ضیافت شام، می توان از دکینگ به صورت یک اتاق اضافی استفاده کرد. این فضا برای میزبانی از مهمانان و صرف شام بسیار مناسب است و می توان در ماه های گرم سال از مهمانان به طور کامل در همین دکینگ پذیرایی نمود.

  1. افزایش ارزش مالی ساختمان

شاید یکی از بهترین مزایای دکینگ این باشد که به طور طبیعی ارزش مالی ساختمان را افزایش می دهد. به گفته کارشناسان، تا 72 درصد از هزینه های ساخت دکینگ با افزایش ارزش کلی ساختمان جبران می شود. این میزان بیشتر از ارزشی است که با اضافه کردن بخش های دیگر نظیر اتاق نشیمن، اتاق آفتاب گیر یا یک حمام عالی به خانه اضافه می شود.

  1. زیبایی

اضافه کردن دکینگ به خانه می تواند تا حد زیادی فضای آن را زیباتر کند و کیفیت کلی خانه را افزایش دهد. استفاده از دکینگ به فضای حیاط خانه بُعد می دهد به طوری که گویا فضایی که دکینگ در آن استفاده شده است بزرگتر از متراژ واقعی آن به نظر می رسد.

  1. ساخت سریع

پروژه های ساخت دکینگ ظرف کمتر از یک هفته به پایان می رسد و می توان به راحتی از فضای اجرا شده استفاده نمود . نصب و اجرای دکینگ در مقایسه با سایر پروژه ها سر و صدا و مزاحمت کمتری ایجاد می کند. برای اجرای سریع این کار باید تعدادی نصاب به خدمت گرفت تا کار به سرعت انجام شود و با استفاده از زباله دانی های مقرون به صرفه ، می توان با هزینه کمتر و سرعت بیشتری زباله و نخاله های ساختمانی را از بین برد.

  1. فضای اضافی

اجرای دکینگ در تراس ساختمان ها ، منجر به بهره گیری از فضای بیشتری می شود تا کباب پز، وسایل پاسیو و حتی گلدان ها را در آن قرار بدهید. اگر پارکینگ و انباری ساختمان فضای کافی نداشته باشد می توانید دوچرخه تان را در آن نگهداری کنید. استفاده از دکینگ درساختمان فضایی ایجاد می کند که می توان به سادگی وسایل لازم را در آن قرار داد تا حیاط منزل برای امور دیگری مورد استفاده قرار بگیرد.

  1. هزینه کمتر

هزینه ساخت دکینگ به طور قابل توجهی کمتر از سایر قسمت هایی است که به خانه اضافه می کنید، به همین دلیل برای کسانی که بودجه محدودی دارند ولی می خواهند بدون گرفتن وام فضای داخلی خانه خود را بهبود ببخشند راه حل بسیار مناسبی است. هزینه نصب انواع دکینگ متفاوت است و بستگی به نوع چوب و ابعاد آن دارد.

گونه های چوب به کار رفته در دکینگ از تنوع بی شماری برخوردار است که می توان به چوب ترمو و چوب های سخت اشاره کرد که در مقاله های بعدی مفصل به بررسی آنها خواهیم پرداخت.