فروش چوب پارکت
تعداد بازدید: 421تعداد نظرات: 0
1397/06/26 - 11:23

فروش چوب پارکت

گونه های مختلف چوب برای پارکت مورد استفاده قرار می گیرد که در این مقاله در خصوص چوب های maple، Hickory و Pecan توضیحاتی داده شده است خصوصیات و ویژگی این چوب ها در مطلب زیر برای شما عزیزان و علاقه مندان به اشتراک گذاشته شده است.

در مقاله های قبلی سایت پارس آرای کوهستان در خصوص برخی گونه هایی که برای پارکت مورد استفاده قرار می گیرند صحبت نمودیم در اینجا به بررسی برخی دیگر از آنها می پردازیم. از دیگر گونه هایی که برای پارکت مورد استفاده قرار می گیرد Hickory نوعی درخت گردو است. برون چوب آن سفید متمایل به کرم که دارای خطوط قهوه ای نازک می باشد. درخت Pecan نیز گونه ای از Hickory می باشد که دارای برخی خصوصیاتی شبیه به یکدیگر می باشند.   

رگه های چوب Pecan در پارکت  

رگه های این چوب از یکدیگر باز می باشد که به طور پراکنده به صورت موج دار یا بی نظم هستند و در مقابل Hickory دارای خطوطی نزدیک به یکدیگر است و تاحدودی بافتی خشن دارد. هر دو گونه های Hickory و Pecan تفاوتی در رنگ چوب تابستانه و بهاره وجود دارد.

خواص و ویژگی های مرتبط با سختی این دو گونه 41 درصد سخت تر از بلوط قرمز شمالی می باشد. در کل Pecan به طور ناچیز از hickory نرم تر است. ثبات ابعادی Pecan متوسط می باشد اما ثبات ابعادی Hickory زیر میانگین و زیر حد متوسط می باشد.

دوام : ترکیب قدرت، سختی و سفتی که در این دو گونه وجود دارد در هیچ گونه و چوب تجاری دیگری وجود ندارد. یکی دیگر از ویژگی هایی که در این چوب وجود دارد مقاومت در برابر ضربه به میزان بسیار بالایی می باشد.

پارکت چوبی و قابلیت کار با چوب Hickory و Pecan

به دلیل تراکم بالای Hickory کار با ابزار دستی و ماشین شدن آن سخت می باشد. در خصوص ساب زدن آن نیز باید گفت به دلیل تراکم و سختی بالای آن، این کار به سختی انجام می پذیرد. به دلیل روشن بودن رنگ این چوب، رد سمباده در این چوب بیشتر از چوب های تیره ی دیگر دیده می شود. قدرت نگهداری میخ  و پیچ در این گونه خوب می باشد اما امکان به دو نیم شدن آن وجود دارد.

گونه ی دیگری که برای پارکت از آن استفاده می شود MAPLE می باشد که رنگ ظاهری درون چوب آن سفید زرد رنگ می باشد که به قرمز قهوه ای متمایل می شود و رنگ برون چوب آن کرم زرد رنگ متمایل به سفید می باشد. رگه های این چوب نزدیک به هم می باشد و از بافتی یکنواخت بهره می برد. گونه ی Black maple نیز دارای سختی مناسبی می باشد اما گونه های دیگر آن در رده ی چوب های نرم طبقه بندی می شوند. اگر بخواهیم در مورد سختی این چوب بگوییم باید گفت که 12 درصد سخت تر ازبلوط قرمز شمالی می باشد و ثبات ابعادی آن در حد متوسط است و در حدود 4 درصد مستحکم تر از بلوط قرمز است. این گونه متراکم، قوی، سفت و سخت می باشد و در مقابل ضربه مقاوم می باشد. چوب maple اغلب برای امکانات ورزشی و بولینگ مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از ویژگی های این چوب مقاومت در برابر سایش و فرسودگی می باشد.

قابلیت کار کردن با چوب maple

به دلیل تراکم بسیار بالای این چوب ماشین شدن آن به سختی انجام می گیرد اما ساب زدن آن به طور مناسب و راحت اجرا می گیرد. قدرت نگهداری پیچ و میخ در این چوب خوب و مناسب می باشد و در مقابل به دو نیم شدن مقاوم می باشد. در خصوص فینیشینگ پذیری این چوب باید گفت به خوبی پذیرای پوشش نهایی بدون رنگ می باشد اما در صورتی که پوشش نهایی دارای رنگ باشد به طور یکنواخت اجرا نمی گردد. در هنگام ساب زدن این چوب باید مراقبت های لازم انجام پذیرد و اجرای فینیشینگ باید بسیار با دقت انجام پذیرد زیرا به دلیل رنگ روشن آن رد بر روی آن باقی خواهد ماند.