s
طراحی یک فضای خاص و ایده آل به کمک ترموود
تعداد بازدید: 115تعداد نظرات: 0
1398/11/16 - 13:31

طراحی یک فضای خاص و ایده آل به کمک ترموود

برای طراحی یک فضا می توانیم پوشش اجزاء مختلف آن فضا را تغییر دهیم و با به کارگیری مصالح مختلف، حس های گوناگونی را در آن به وجود آوریم . اجزایی از قبیل : سقف ، دیوار و کف

طراحی یک فضای خاص و ایده آل به کمک ترموود

هرساختمان به نحوی خاص دارای هویت و نیازهای خودش است و به واسطه ی این نیازها و خواسته ها است که قسمت های مختلف آن طراحی می شوند . برای طراحی ساختمان ، الزاماً نیاز به استفاده از خطوط پیچیده و متفاوت نداریم ، بلکه تنها با استفاده از چند خط ساده ، چند قالب کلی حجمی مانند پر و خالی نمودن محدوده توسط مصالح مصرفی، هم می توان یک فضا را خاص تعریف کرد .

شرکت پارس آرای کوهستان | خرید و فروش چوب ترموود | ترمووود | ترموو

برای طراحی یک فضا می توانیم پوشش اجزاء مختلف آن فضا را تغییر دهیم و با به کارگیری مصالح مختلف، حس های گوناگونی را در آن به وجود آوریم . اجزایی از قبیل : سقف ، دیوار و کف . در بعضی از اوقات مثلاً هنگامی که فضای ما کوچک است ، استفاده از اجزاء ساده و بدون تزئین مناسب تر است . همچنین هنگامی که فضای بزرگی داریم، این نوع تغییرات می تواند به دل نشین شدن فضا کمک کند. این تغییر مصالح فقط در قالب یک پوشش کلی بر روی سطوح قابل استفاده است. گاهی اوقات می توانیم به جای پوشش ، از یک طراحی ثابت مانند استفاده از الوارهای چوبی در سقف و دیواره ها و پارکت های چوبی در کف که باعث ایجاد یک حس منطقه ای خاص ودلنشین که گرما را به محیط احیاء می کند ، در فضا ها استفاده نمود.

شرکت پارس آرای کوهستان پ خرید و فروش چوب ترموود | نما و پارکت | ترموود

البته در میان باید به ارتفاع ها و فاصله ها دقت کنیم تا دچار شلوغی بصری نشویم . در یک فضای بزرگ که دارای عملکردی ثابت است ، گاهی نیاز است به لحاظ رفع یکنواختی فضا یا تغییر نوع چیدمان آن ، با روشی غیر از استفاده از دیوار ها ، فضای مورد نظرمان را از لحاظ عملکردی به دو یا چند قسمت تقسیم کنیم . به عنوان مثال می توان توسط یک دیوار جدا کننده و یا یک پارتیشن خاص که توسط ترموود طراحی شده فضا را به فضای مورد پسند تغییر داد .

شرکت پارس آرای کوهستان | خرید و فروش چوب ترموود | ترموود

استفاده از مصالح ارگانیک مانند چوب های فرآوری شده و یا همان تر موود می تواند باعث تأکید بر دلنشین کردن فضای استراحت شود . کف، سقف و دیوارها می توانند با توجه به عملکرد متغیر آن ها به صورت مستقل طراحی شوند و کاملاً با کارکرد و عملکرد فضا به صورت دائمی منطبق باشند و فضا را شکوهمند جلوه دهند. فضا‌های شکوهمند می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی مخاطب بگذارد و برای مدتی او را مجبور به مکث و تماشا کند که این ترفند در فضاهای انتظار بسیار می تواند کمک کننده باشد .

شرکت پارس آرای کوهستان | خرید و فروش چوب ترموود | ترموود

کاتسورا نوعی دیگر از پهن برگان تجاری :

KATSURA

Cercidiphyllum japoncium

Trochodedraceae

درخت : درخت کاتسورا چوب با ارزشی دارد که بیشتر از جنگل‌های معتدله شمالی ژاپن به دست می آید ولی در چین و کره هم یافت می شود . درخت تنومندی است با 30 متر ارتفاع و 2/1متر قطر .

چوب : این درخت دارای چوبی به رنگ قهوه ای متوسط بوده و از ویژگی ریز بافت و معمولا راست تار بودن برخوردار است . دارای تلالو و جلای بالایی است ولی ظاهر ساده ای دارد . تنها طرح برجسته آن ، نقوش حاصل از دوایر رشد سالیانه قابل مشاهده در برش مماسی است. گرچه قدری رنگ آن تیره تر است ولی از نظر ظاهر و سبکی وزن تا اندازه ای شبیه به صنوبر می باشد .

شرکت پارس آرای کوهستان | خرید و فروش چوب ترموود | ترموود

ویژگی‌های فنی : کاتسورا به راحتی خشک می شود و وقتی خشک شد ، برای استفاده با ثبات است و به راحتی و می توان با آن کار کرد و از طرفی پس از  پرداخت، سطح بسیار صاف و صیقلی به شما خواهد داد . وضوح جزئیاتی که در اثر کار با دست و ماشین در آن به وجود می آید ، قابل ملاحظه است . این چوب برای تهیه روکش، لوله بری می شود. البته نا گفته نماد که این چوب این درخت استحکام زیادی ندارد و چون سبک وزن است میخ و اتصالات را به خوبی نگه نمی دارد .

شرکت پارس آرای کوهستان| خرید و فروش چوب ترموود | ترمووود

 کاربردها : کاتسورا بیشتر در ژاپن استفاده می شود ولی گاهی در مقادیر کم به صورت تخته‌های چهارتراش صادر می شود . بافت ریز و یکنواخت و تغییر ابعاد کم، آن را مخصوصاً برای استفاده در مواردی مناسب می سازد که جزئیات در پرداخت و ثبات در کاربرد مهم باشند. برای مثال در الگوی های ریخته گری ، ساخت قرنیز و زهوار ، گراورسازی ، ظروف لاک الکلی و در تخته های ترسیم کاربرد دارد . در کابینت سازی ، صنعت مداد سازی و برای ساختن کفش های ژاپنی بنام گتا به کار می رود . در صورت تهیه روکش و تخته چندلا سطحی جذاب و ساده پدید می آورد و برای پانل سازی هم کاربرد دارد .

شرکت پارس آرای کوهستان | خرید و فروش چوب ترموود| ترموود

شرکت پارس آرای کوهستان با هدف وارد کردن انواع چوب های فرآوری شده‌ی ( ترموود ) مورد استفاده در ساختمان و پارکت های تمام چوب و دیگر محصولات متنوع از مطرح ترین کمپانی های موجود، فعالیت می نماید و با شرکت های مشابه داخلی جهت تامین نیازهای مشتریان در این زمینه رقابت می‌کند ، تا بتواند در تلاقی تجربه و تخصص کارشناسان و مهندسین خود، خلاقیت و نوآوری را با ارائه محصولات جدید را به شما مهندسین و کارفرمایان گرامی عرضه نماید . می توان گفت شرکت پارس آرای کوهستان در حال حاضر با ارائه انواع ترموود و پارکت و دیگر چوب های مورد استفاده در ساختمان به یکی از قطب های کشور در این زمینه تبدیل شده است. کارفرمایان و مهندسین محترم جهت کسب اطلاعات تکمیلی از شرکت پارس آرای کوهستان می توانید با کارشناسان فروش ما  با شماره 71162-021 در ارتباط باشید .

شرکت پارس آرای کوهستان| خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترموود