زیباترین چوب را از ما بخواهید
تعداد بازدید: 392تعداد نظرات: 0
1397/06/18 - 13:09

زیباترین چوب را از ما بخواهید

چوب یکی از عناصر طبیعی در محیط زیست می باشد که به دلیل زیبایی و طبیعی بودن مورد استقبال قرار گرفته است. با شناخت انواع مختلف چوب در طبیعت می توانید از آن در کاربردهای مختلف استفاده نمایید و با این دید می توان به راحتی در انتخاب مناسب تصمیم گیری نمود.

چوب به عنوان یک کالای لوکس قابل عرضه می باشد که در صنعت ساختمان و دکوراسیون بسیار کاربردی می باشد شناخت انواع چوب ها می تواند به انتخاب و تصمیم گیری شما بسیار کمک نماید چوب با توجه به کاربرد آن در مصارف گوناگون دارای معانی متفاوتی می باشد به طور کلی چوب ماده است که از قسمت های داخلی درختان استخراج می شود و با انجام فرآوری های گوناگون تبدیل به ماده ای با ارزش و مرغوب می گردد. استحکام و مقاومت چوب به ضخامت چوب و میزان فیبر موجود در آن بستگی دارد اگر میزان فیبر در چوب زیاد باشد آن چوب سنگین و مقاوم می باشد بر این اساس می توان چوب ها را به سه دسته تقسیم نمود :

چوب سبک که از درختانی مانند صنوبر، بید، تبریزی و ... استخراج می شود.

چوب متوسط که از درختانی مانند افرا، گردو و راش تولید می شود.

چوب سنگین چوبی است که در آب غرق می شود و از درختانی نظیر بلوط، انجیلی و سخدار تولید می شود

یکی از مهم ترین بخش های ساختمان طراحی نمای آن می باشد که این روزها آرشیتکت ها و مهندسین ساختمان با به کار گیری طرح های و سبک های ایرانی جلوه زیبایی را به شهر هدیه داده اند با این اوصاف بدون داشتن دغدغه زیبایی فقط می توانید به دنبال متریال زیبا و باکیفیت برای زیباتر شدن نتیجه نهایی باشید شرکت های بسیاری برای ارائه متریال های مختلف وجود دارند که می توانند اعتماد مشتری را جلب نمایند نکته حائز اهمیت انتخاب متریالی است که علاوه بر زیبایی و ماندگاری بتواند سال ها بعد از استفاده به محیط زیست آسیب وارد نکند شرکت پارس آرای کوهستان با عرضه چوب های تخصصی صنعت ساختمان قدمی هر چند کوچک در جهت بهسازی و حفاظت از محیط زیست برداشته است با نگاهی به کارنامه کاری این شرکت می توانید با این تیم حرفه ای بیشتر آشنا شوید.

تا چه اندازه چوب ها را می شناسید؟

چوب هیچ گاه محبوبیت خود را از دست نخواهد داد و همواره علاقه مندان خود را خواهد داشت همان طور که می دانید امروزه از چوب به عنوان پوشش نمای خارجی ساختمان ها، کفپوش فضای داخلی و خارجی، روف گاردن، ساخت آلاچیق و محوطه استخر و سونا استفاده می شود که بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است چوب دارای زیبایی منحصر به فردی می باشد که به اعتبار و ارزش ساختمان ها می افزاید.

انواع مختلفی از چوب ها وجود دارد که دارای زیبایی خاص و ویژه ای می باشد در این مقاله برخی از این چوب ها را به شما معرفی می نماییم.

چوب راش که اکثرا در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و جز دسته چوب های متوسط می باشد از زیبایی فوق العاده ای برخوردار است. چوب راش جزو پرکاربرد ترین