s
روف گاردن و تبدیل شدن آن به تیر آخر معماران
تعداد بازدید: 123تعداد نظرات: 0
1398/12/04 - 11:15

روف گاردن و تبدیل شدن آن به تیر آخر معماران

تمامی جامعه شناسان، روان شناسان و پزشکان بر این باورند که فضای سبز افزون بر تأمین بهداشت جو و محیط ، مکان های مسکونی ، نقش مثبتی در سلامتی شهروندان دارد .

 

طی پنجاه سال اخیر شهرنشینی و شهر گرایی در کشورهای در حال توسعه، دگرگونی فراوانی به خود دیده است، این دگرگونی‌ها در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، فرهنگی بوده است. بر خلاف روند شهرنشینی در کشورهای توسعه یافته که به دنبال تغییرات بنیادین در اندیشه ها ، ساختارها و فرایندها و به صورت پدیده ای درون زا اتفاق افتاد ، شهرنشینی در بیشتر کشورهای در حال توسعه در نتیجه ی عوامل برون زا شکل گرفت .

شرکت پارس آرای کوهستان | خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترمووود|

گسترش شهرنشینی، افزایش فضاهای مسکونی، معابر و ساخت و سازهای غیر اصولی به تدریج موجب کاهش محیط‌های طبیعی و فضای سبز در سطح شهرها و افزایش مشکلات روحی و روانی و جسمی شهروندان شد. با توجه به اهمیت فضای سبز در حفظ سلامت جسم و روان شهروندان، طی چند سال اخیر راهکارهای متفاوتی برای جبران کمبود فضاهای سبز شهری در کشورهای مختلف اندیشیده شده است، یکی از این راهکارها که مدتی است در کشور ما نیز مورد توجه قرار گرفته ، ایجاد فضای سبز بر روی بام یا توسعه ی بام های سبز شهری است. توجه به این گونه فضای سبز در دنیای امروزی راهکاری عملی و مقرون به صرفه برای حل بسیاری از مشکلات محیط زیستی شهرها به حساب می آید .

شرکت پارس آرای کوهستان | خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترمووود

بام سبز، بامی است که تمام یا بخشی از آن دارای پوشش گیاهی و خاک یا محیط کشت روینده است و حتی می‌توان برای همسان کردن بام‌های سبز با طبیعت قسمتی از دیوارها و کف را توسط چوب های فرآوری شده ( ترموود ) پوشش داد. استفاده از ترموود به صورت تیرهای افقی و عمودی ( پرگولا ) می‌تواند پوشش مناسبی برای سایه انداز باشد و برای ساکنین و استفاده کنندگان از بامهای سبز یک محیط مطلوب و ایده آل را فراهم آورد. ترموود با سیمای ظاهری خود به تزئین بام سبز و ایجاد چشم اندازی مطلوب بسیار کمک می کند. ترکیب بام های سبز با استفاده از گیاهان و چوب فرآوری شده یک جذابیت خاصی به ساختمان می دهد، از سوی دیگر کاشت درختان و درختچه ها در شهرها ، گروه خاصی از جانوران از جمله پرندگان مختلف را جذب می کند و فضا را از حالت سکون و بی روح خارج می کند.

شرکت پارس آرای کوهستان | خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترمووود

تمامی جامعه شناسان ، روان شناسان و پزشکان بر این باورند که فضای سبز افزون بر تأمین بهداشت جو و محیط ، مکان های مسکونی ، نقش مثبتی در سلامتی شهروندان دارد .

شرکت پارس آرای کوهستان | خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترمووود

 درخت ایروکو نوعی دیگر از پهن برگان تجاری :

IROKO

Chlorophora excelsa

Moraceae

درخت : ایروکو یک درخت مهم آفریقایی است و در سرتاسر نواحی که گسترش دارد از ساحل عاج تا آنگولا و از سودان تا موزامبیک و در اروپا کاربرد دارد. درخت بسیار بزرگی است با 50 متر ارتفاع که بهره دهی خوبی دارد . گرده بینه های استوانه‌ای صادراتی ، عمدتاً از آفریقای غربی به دست می‌آیند و معمولاً یا چهار تراش می شوند و یا برون چوب آن‌ها برداشته می شود .

چوب : رنگ چوب زرد قهوه ای تا قهوه ای تیره است . ظاهر متمایز آن ناشی از بافت پارانشیمی آن می باشد که در اطراف آوندها یش تجمع یافته است . تارها عمدتاً در هم پیچیده اند و گاهی نامنظم می باشند. ایروکو در برخی موارد به ساج شباهت دارد ولی درشت بافتتر و قدری سبک تر است و فاقد بوی خاص متفاوت و ویژگی روغنی ساج می باشد . رسوبات سنگی سفید رنگ گاهی در حفرات چوب ایروکو ظاهر می شوند .  

شرکت پارس آرای کوهستان | خرید و فروش چوب ترموود| چوب ترمووود

ویژگی‌های فنی : ایروکو اگر چه چوب چندان محکمی نیست ولی از لحاظ ویژگیهای دیگر به خوبی با ساج قابل مقایسه است . دوام قابل توجهی مانند ساج دارد و اگر جهت تارهای آن راست باشد ، ثبات آن در استفاده قدری بالاتر است . به خوبی اره و ماشین‌کاری می شود اگرچه رسوبات سفید سنگی می‌توانند باعث خرابی دندانه های اره و کاترها شوند .

 کاربردها‌ : ایروکو ترکیب مفید و مناسبی از خصوصیات مختلف دارد و به طور نسبی ارزان قیمت است و برای بسیاری از مصارفی که ساج در آن کاربرد دارد ، مناسب می باشد . البته فاقد ظاهر زینتی ساج می باشد و بنابراین چوب مهمی برای صنایع مبلمان نیست . در ساختمان کشتی و قایق ، نجاری‌های لوکس ، پیشخوان ، رویه نیمکت‌ها ، نیمکت‌ پارک و باغ‌ها و به عنوان کفپوش و پارکت حتی جاهایی که سیستم حرارتی زیر کف نصب شده باشد، استفاده می‌شود .

شرکت پارس آرای کوهستان | خرید و فروش چوب ترموود |چوب ترمووود

گروه پارس آرای کوهستان از ابتدای شروع فعالیت خود،  آموزش،  کیفیت و تکنولوژی به روز را در دستور کار خود داشته و اکنون با تکیه بر بیش از یک دهه فعالیت و تجربه در صنعت ساختمان، پیش‌تاز دراین عرصه می باشد. پارس آرای کوهستان در محصولات خود همواره کیفیت را اصلی مهم و اساسی دانسته است و از هیچ تلاشی دریغ نکرده است. رویکرد مدیریتی شرکت در فراهم کردن بستر و تجهیزات مناسب و لازم در کنار متخصیصن این امر باعث شده تا این گروه موفق به کسب پروانه ها، گواهینامه و استانداردهای متعددی گردد . 

شرکت پارس آرای کوهستان | خرید و چوب ترموود | چوب ترمووود