s
درباره نما چوب با اش چه می دانید؟
تعداد بازدید: 1192تعداد نظرات: 0
1396/10/12 - 16:23

درباره نما چوب با اش چه می دانید؟

امروزه کاربرد چوب اش در نما چوب ساختمان ها از محبوبیت فرآوانی برخوردارشده است. هر یک از چوب های Oak وAsh دارای ویژگی ها و فواید منحصر به فرد خاص خود می باشند که با مطالعه ی مقاله ی زیر می توانید با برخی از آنها آشنا شوید.

درخت Oak و درخت Ash از دو نوع گونه ی متفاوت می باشند که در نما چوب و پارکت چوبی مورد استفاده قرار می گیرند. چوب Oak (بلوط) چوبی از گونه چوب های Hardwood می باشد که سنگین وزن و با دوام می باشد. شهرت چوب Oak مربوط به قدرت، دوام بی نظیر و مقاومت بالای آن در مقابل رطوبت می باشد.

چوب درخت Ash به عنوان یکی از سخت ترین چوب های Hardwood شناخته شده است که کاربردهای فراوانی دارد. حتی می توان گفت چوب Ash از چوب Oak نیز سخت تر است و به دلیل استحکام و استقامت از شهرت بالایی برخوردار است. چوب Ash از سفید کرم رنگ تا قهوه ای روشن در طبیعت وجود دارد.

چرا درختان Hardwood متراکم ترند؟

درخت Oak و Ash هر دو از درختان Hardwood می باشند. اکثر درختان Hardwood در طبیعت برگ های خود را هر ساله از دست می دهند و در واقع از گونه ی درختان برگریز می باشند. این نوع از درختان به آرامی رشد می کنند بنابراین چوب آنها متراکم تر می باشند. از دلایلی که چوب درختان Hardwood گران تر می باشند نیز همین امر است که این چنین گونه ها برای رشد به زمان بیشتری نیازمند هستند.  

درخت Oak از خانواده ی Quercus می باشد که داری 600 گونه می باشد. برگ درخت بلوط در فصل پاییز می ریزد. رشد چوب درخت Oak مدت نسبتا طولانی زمان خواهد برد بنابراین کمیت و فرآوانی این درخت محدود می باشد و به طور وسیعی در دسترس نیست. چوب بلوط به دلیل برخورداری از بافت و رگه های بسیار بی نظیر، از محبوبیت بسیاری برخوردار است. چوب Oak از تنوع بسیار زیادی برخوردار است شامل red oak که دارای رنگ قرمز قهوه ای به همراه رگه های بازتر و white oak که دارای رنگی روشن تر و رگه هایی نزدیک تر به هم می باشد.

 نما چوب و گونه های به کار رفته در آن 

چوب درخت Ash با نام علمی Fraxinus نیز از درختان برگریز می باشد. این درخت از درختان بومی اروپا و بخشی از شمال غربی آسیا می باشد. زمانی که پوست درخت Ash جوان است، صاف و خاکستری کمرنگ می باشد و با بالاتر رفتن سن، ضخیم تر و شکاف های عمودی در آن ایجاد می شود. یکی از کاربردهای این گونه چوب استفاده از فرآوری اصلاح حرارتی و تبدیل آن به ترمو اش می باشد که در نما چوب و سایر کاربری های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

چوب اش چوبی مقاوم، با دوام و به طور کلی از رنگی روشن برخوردار است. رگه های این چوب نسبتا صاف و مستقیم می باشد. نتیجه ی مقاومت این چوب، در کاربردهایی مانند نما چوب که نیازمند مقاومت بسیاری است می باشد.  

درخت اش درختی بلند و لاغر است که طول آن اغلب به 10 تا 30 متر خواهد رسید. شاخه های این درخت دارای کرک نمی باشد و رنگ آن طوسی سبز است. اش اروپایی درختی بزرگ است که تا ارتفاع 40 متر نیز خواهد رسید که عمری در حدود 200 سال خواهد داشت اما برخی از آنها نیز به 500 سال خواهند رسید. برگ درختان اش در اواخر پاییز شروع به ریزش و در انتهای بهار به طوری که در برخی از مناطق حتی به ماه جون نیز خواهد رسید مجددا آغاز به رشد می کند.

چوب درختان مقاوم از قبیل اش به عنوان چوب نما در سرتاسر دنیا کاربرد دارد. شرکت پارس آرای کوهستان مجموعه ای تخصصی در زمینه ی نما چوب و سایر محصولات چوبی می باشد که از تامین کنندگان معتبرترین برندهای جهانی می باشد.

امروزه کاربرد چوب در نما از محبوبیت خاصی برخوردار شده است. زندگی شهرنشینی و دوری از طبیعت باعث شده است افراد برای هر چه نزدیکتر شدن و پیوند دادن خود به طبیعت از چوب طبیعی در محیط زندگی خود استفاده نمایند. یکی از راههای بهره بردن از این ویژگی استفاده از چوب به عنوان نما چوب در ساختمان ها می باشد که علاوه بر زیبایی منحصر به فرد آن دارای گرمی فوق العاده ای می باشد که سلامتی انسان و محیط زیست را نیز تضمین می نماید.  

برای کسب اطلاعات از محصولات چوبی شرکت پارس آرای کوهستان که از بدعت گذاران کاربرد چوب طبیعی در صنعت ساختمان بوده است، می توانید با بخش فروش 7-22631405-021 این سازمان تماس حاصل فرمایید و از محصولات بی نظیر و متنوع در مجموعه دیدن فرمایید.