s
درباره نصب چوب ترمو چه می دانید؟
تعداد بازدید: 565تعداد نظرات: 0
1398/03/25 - 15:11

درباره نصب چوب ترمو چه می دانید؟

به منظور انبار کردن چوب ترمو می بایست میزان دمای دما را کنتریل نمایید تا بین 0 تا 35 درجه باشد. دمای زیر صفر و بالای 35 درجه در طولانی مدت آسیب جدی به چوب وارد خواهد کرد. رطوبت بالای 25 درصد نیز برای مدت زمان بالا برای چوب مناسب نخواهد بود.

در مقالات قبلی در خصوص ویژگی های چوب ترمو و امکان کاربرد آن در مکان ها و موقعیت های مختلف به طور دقیق و جامع در طیف گسترده ای مورد بررسی قرار گرفت در این مقاله قصد داریم به برخی از جزئیات پیرامون اجرای ترموود و مراحل مختلف از زمانی که چوب از انبار شرکت پارس آرای کوهستان تحویل گرفته می شود  تا زمانی که به مرحله ی اجرا و نصب می رسد.

به منظور اجرای چوب ترمو توصیه می شود بستر نما سیمان یا آهن کشی شده باشد. اگر بستر کار آهن کشی شده باشد حتما می بایست تحمل بارهای تحمیل شده را داشته باشد. قبل از اینکه اقدام به اجرای ترموود بر روی نما شود می بایست از شاغول بودن بستر که توسط متخصصین فنی انجام می گیرد اطمینان حاصل گردد. اگر بستر نما آهن کشی شده باشد می بایست حداکثر فواصل تا 50 سانتی متر باشد. از دیگر مواردی که دارای اهمیت فراوانی خواهد بود به کارگیری اصولی و مطابق با استاندارد نصب داربست ها خواهد بود. ضخامت و عرض زیرپایی در داربست باید از ایمنی کافی و لازم برخوردار باشد به یاد داشته باشید داربست باید به میزان متاسب و ایمن به نما نزدیک باشد که رعایت تمامی این اصول در روند بهینه ی پروژه تاثیر گذار خواهد بود.

چوب ترموود در نما

حمل چوب ترمو

یکی از نکاتی که در خصوص حمل و نقل چوب ترمو باید به آن توجه ویژه ای داشت در حین تخلیه و بارگیری است. اگرچه ترموود دارای مقاومت و دوام بی نظیر و مثال نزدنی است اما به دلیل حرارت بسیار بالا در پروسه ی تولید آن ترد می گردد بنابراین در هنگام بارگیری می بایست از پرتاب کردن، چیدمان نامناسب و مهاربندی به گونه ای که به محصولات فشار وارد نمایدد و یا منجر به ترک و شکستگی گردد پرهیز نمود. اگر زمان بارگیری یا تخلیه بارندگی باشد حتما می بایست از پوشش محافظ آب استفاده شود. به یاد داشته باشید از قرار دادن اجسام نوک تیز و سنگین بر روی بار چوب ترمو خودداری شود. در صورتی که قصد دارید محصولات چوبی را انبار کنید اکیدا توصیه می شود محل انبار بدون وجود هر گونه آلودگی وگرد و خاک باشد و همچنین تابش خورشید به صورت مستقیم انجام نگیرد. به یاد داشته باشد چوب ترمو را بر روی خطوط تاسیساتی و فاضلابی قرار داده نشود زیرا امکان نشت آب و یا ترکیدگی وجود خواهد داشت که در این صورت منجر به آسیب زدن به چوب خواهد شد.

ترموود در نمای ساختمان

شرایط نگهداری چوب ترمو در انبار

دمای محل نگهداری چوب نمی بایست زیر صفر یا بالاتر از 35 درجه باشد. در خصوص رطوبت باید این گونه گفت که رطوبت  بالای 25 درصد منجر به رسیدن آسیب به چوب خواهد شد. برای انبار کردن رعایت این نکته دارای اهمیت بالایی است که قرار دادن چوب بر روی زمین منجر به خسارات احتمالی به آن می گرد بنابراین از پالت هایی برای جلوگیری از تماس مستقیم چوب با زمین جدا خودداری نمایید. بار کردن چوب و قرار دادن آن ها بر روی یکدیگر با ارتفاع بلند قرار داده نشوند.

شرکت پارس آرای کوهستان با اتکاء به دانش فنی و سوابق اجرائی مدیران خود، استفاده از  تجهیزات  و ابزارآلات  نصب  منطبق  با  تکنولوژی  روز دنیـا و همچنین  انجام  تحقیق  و  بررسی روش های نوین مدیریتی و  توانسته  است بـه موفقیت های  بیشماری در اجـرای  انـواع  پوشش های چوبی نما ،  کف و پـارکت  دست  یافته  و گـام مهـمی  در جهت بـومی سازی  روش های نصب متناسب با اقلیم خشک ، نیمه خشک و بعضا مرطوب ایران بردارد که در کنار ارائه  محصولات مرغوب دنیـا ، یکی از علل مهم  مورد توجه  قـرار گرفتن  شرکت پارس آرای کوهستان از جانب مخاطبـان و مشتریان بـوده است . به منظور کسب اطلاعات جامع تر در خصوص محصولات و خدمات این مجموعه با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید.

خرید چوب ترموود