s
خرید چوب برای سونای خشک به همراه نصب و تنظیمات لازم را یک‌جا داشته باشید
تعداد بازدید: 151تعداد نظرات: 0
1398/12/24 - 13:20

خرید چوب برای سونای خشک به همراه نصب و تنظیمات لازم را یک‌جا داشته باشید

از آنجایی که دمای بخار در لحظه ورود به اتاقک سونا بسیار بالا می باشد، چوبی که با دقت و مناسب انتخاب نشده باشد، با بر خورد به بدن ، باعث سوختن وحشتناک پوست می گردد . برای جلوگیری از این حالت...

اصول طراحی سونای بخار

سونای خشک دارای محیطی گرم و تا حد کمی مرطوب است و بایستی هر دو عامل دما و رطوبت نسبی به طور مجزا کنترل و در حد مطلوب نگه داشته شود. در سوناهای بخار، دما در حدود 70 تا 100 و گاهی 50 تا 140 درجه سانتیگراد است و رطوبت نسبی در آن کنترل می شود. از آنجایی که دمای بخار در لحظه ورود به اتاقک سونا بسیار بالا می باشد، چوبی که با دقت و مناسب انتخاب نشده باشد، با بر خورد به بدن ، باعث سوختن وحشتناک پوست می گردد. برای جلوگیری از این حالت، زیر نیمکت هایی که محل نشستن کاربران می باشند، فضایی در نظر گرفته می شود که میزان کم بخار ورودی در لحظه اول ، به این فضا وارد شود و به علت افت فشار ، دمای آن به طور ناگهانی افت پیدا کند.

شرکت پارس آرای کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترمووود

محل‌های تزریق بخار در یک سونا به فواصل تعیین شده‌ای از یکدیگر قرار دارند که در شرایط متفاوت این فواصل تغییر می‌کنند و به همین ترتیب پس از چند دقیقه بخار تمام اتاق را فرا می گیرد و تقریباً شرایط ایده آل فراهم می گردد .

در سونا برای تأمین شرایط مورد نظر ، یک رطوبت سنج ( هیومیدیستات ) به شیر برقی ورودی بخار فرمان می دهد، زیرا اگر به مشعل فرمان دهد ، نمی توان کنترل دقیقی بر روی وضعیت اتاقک سونا داشت.

شرکت پارس آرای کوهستان پ معتبرترین مرجع خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترمووود

به طور اتوماتیک در دیگ‌های بخار ( سونا ) ، مشعل می تواند بخار را همیشه در دما و فشار مورد نظر نگه دارد، پس احتیاجی به کنترل مشعل وجود ندارد و فقط باید میزان بخار ورودی به اتاق سونا کنترل شود که برای کنترل آن نیز می توان از شیر برقی استفاده کرد.

یکی از عوامل مهم در تهویه مناسب هوای سونا، مقدار هوای تازه ی مورد نیاز سوناست . مقدار هوای تازه ی مورد نیاز سونا به حجم سونا ، تعداد نفرات استفاد کننده از سونا و نوع کوره ی سونا بستگی دارد.

پارس آرای کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش مصالح چوبی | ترموود | نمای چوبی و پارکت چوبی

درخت لاله گونه ای از پهن برگان تجاری :

TULIPWOOD

Dalbergia spp.

Leguminaceae - Papilionaceae

درخت : Tulipwood از نظر ظاهری با دیگر پالیساندرها کاملاً متفاوت است . برزیل منبع قدیمی Tulipwood یا D.frutescens var . tomentosa است ولی چوب مشابه آن D.oliveri در گذشته از برمه بدست می آمده است . درخت برزیلی کوچک و تنه آن اغلب کج و معوج است و گرده بینه های کوچکی از بخش درون چوب آن به طول 60 تا 120cm و قطر 10 تا 20cm به دست می آید . درخت برمه ای بزرگتر است و اغلب خوش فرم و گرده بینه های بزرگی با کیفیت بسیار خوب تولید می کند .

چوب : چوب آن به واسطه رنگش بسیار برجسته و استثنایی است به رنگ زرد مایل به کرم با راه راه‌های صورتی تا بنفش مایل به قرمز بوده و رنگ روشن آن در معرض هوا کم کم قدری محو می شود ولی چوب ظاهر زینتی خود را حفظ می کند . تارهای آن راست تار درهم پیچیده است . ریز بافت و بسیار سنگین بوده و با گونه های متراکم تر و سنگین تر  پالیساندر قابل مقایسه می باشد

پارس آرای کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش مصالح چوبی | ترموود | نمای چوبی و پارکت چوبی

ویژگی‌های فنی : ویژگی‌های فنی این چوب شبیه به پالیساندرهای سنگین‌تر است . هنگام خشک شدن احتمال شکاف خوردن وجود دارد و از آنجا که به آسانی تراشیده می شود پرداخت آن با مشکل همراه است. اما به محض پرداخت شدن و حصول سطحی صاف ، می توان جلای زیادی در آن به وجود آورد. برای تهیه روکش های زینتی به خوبی تراش بری می شود و مانند بسیاری از پالیساندرهای دیگر ، هنگام کار و پرداخت عطر ملایم و خوشبویی متصاعد می کند .   

 کاربردها : گرچه هرگز در مقادیر قابل توجه در دسترس نبوده است ولی غالباً در خاتم کاری و منبت کاری مطلوب بوده و به طور کلی در مبلمان زینتی قرن 18 فرانسه محبوب و مورد توجه قرار گرفته است . امروزه برای اهداف مشابهی به کار می رود . برای مثال به عنوان زوار یا کلاف دور پانل ها، در خاتم کاری‌های درون جعبه های موسیقی و صندوقچه‌های جواهر استفاده می شود . این چوب هرگز به صورت چوب ماسیو دیده نمی شود .

پارس آرای کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش مصالح چوبی | ترموود | نمای چوبی و پارکت چوبی

گروه پارس آرای کوهستان با گرد هم آمدن جمعی از مهندسین و کارشناسان جهت خلق ارزش ها و خدمات نوین در زمینه انواع سازه های تمام چوب، نمای داخلی و فضای باز، پارکت های تمام چوب شکل گرفته است. رضایتمندی کارفرمایان تمام سرمایه ما است، و ما بر این باوریم که این سرمایه با مسئولیت پذیری و اهدا و اجرای منظم و دقیق به دست می آید.  021-71162 شماره ارتباطی با کارشناسان فروش ما می باشد .

 پارس آرای کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش مصالح چوبی | ترموود | نمای چوبی و پارکت چوبی