s
خرید چوب برای سونای خشک به همراه نصب و تنظیمات لازم را یک‌جا داشته باشید
تعداد بازدید: 42تعداد نظرات: 0
1398/12/24 - 13:20

خرید چوب برای سونای خشک به همراه نصب و تنظیمات لازم را یک‌جا داشته باشید

از آنجایی که دمای بخار در لحظه ورود به اتاقک سونا بسیار بالا می باشد، چوبی که با دقت و مناسب انتخاب نشده باشد، با بر خورد به بدن ، باعث سوختن وحشتناک پوست می گردد . برای جلوگیری از این حالت...

اصول طراحی سونای بخار

سونای خشک دارای محیطی گرم و تا حد کمی مرطوب است و بایستی هر دو عامل دما و رطوبت نسبی به طور مجزا کنترل و در حد مطلوب نگه داشته شود . در سوناهای بخار ، دما در حدود 70 تا 100 و گاهی 50 تا 140 درجه سانتیگراد است و رطوبت نسبی در آن کنترل می شود . از آنجایی که دمای بخار در لحظه ورود به اتاقک سونا بسیار بالا می باشد، چوبی که با دقت و مناسب انتخاب نشده باشد، با بر خورد به بدن ، باعث سوختن وحشتناک پوست می گردد . برای جلوگیری از این حالت، زیر نیمکت هایی که محل نشستن کاربران می باشند، فضایی در نظر گرفته می شود که میزان کم بخار ورودی در لحظه اول ، به این فضا وارد شود و به علت افت فشار ، دمای آن به طور ناگهانی افت پیدا کند.

شرکت پارس آرای کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترمووود

محل‌های تزریق بخار در یک سونا به فواصل تعیین شده‌ای از یکدیگر قرار دارند که در شرایط متفاوت این فواصل تغییر می‌کنند و به همین ترتیب پس از چند دقیقه بخار تمام اتاق را فرا می گیرد و تقریباً شرایط ایده آل فراهم می گردد .

در سونا برای تأمین شرایط مورد نظر ، یک رطوبت سنج ( هیومیدیستات ) به شیر برقی ورودی بخار فرمان می دهد، زیرا اگر به مشعل فرمان دهد ، نمی توان کنترل دقیقی بر روی وضعیت اتاقک سونا داشت.

شرکت پارس آرای کوهستان پ معتبرترین مرجع خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترمووود

به طور اتوماتیک در دیگ های بخار ( سونا ) ، مشعل می تواند بخار را همیشه در دما و فشار مورد نظر نگه دارد، پس احتیاجی به کنترل مشعل وجود ندارد و فقط باید میزان بخار ورودی به اتاق سونا کنترل شود که برای کنترل آن نیز می توان از شیر برقی استفاده کرد .

یکی از عوامل مهم در تهویه مناسب هوای سونا ، مقدار هوای تازه ی مورد نیاز سوناست . مقدار هوای تازه ی مورد نیاز سونا به حجم سونا ، تعداد نفرات استفاد کننده از سونا و نوع کوره ی سونا بستگی دارد.

پارس آرای کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش مصالح چوبی | ترموود | نمای چوبی و پارکت چوبی

درخت لاله گونه ای از پهن برگان تجاری :

TULIPWOOD

Dalbergia spp.

Leguminaceae - Papilionaceae

درخت : Tulipwood از نظر ظاهری با دیگر پالیساندرها کاملاً متفاوت است . برزیل منبع قدیمی Tulipwood یا D.frutescens var . tomentosa است ولی چوب مشابه آن D.oliveri در گذشته از برمه بدست می آمده است . درخت برزیلی کوچک و تنه آن اغلب کج و معوج است و گرده بینه های کوچکی از بخش درون چوب آن به طول 60'120cm و قطر 10'20cm به دست می آید . درخت برمه ای بزرگتر است و اغلب خوش فرم و گرده بینه های بزرگی با کیفیت بسیار خوب تولید می کند .

چوب : چوب آن به واسطه رنگش بسیار برجسته و استثنایی است به رنگ زرد مایل به کرم با راه راه‌های صورتی تا بنفش مایل به قرمز بوده و رنگ روشن آن در معرض هوا کم کم قدری محو می شود ولی چوب ظاهر زینتی خود را حفظ می کند . تارهای آن راست تار درهم پیچیده است . ریز بافت و بسیار سنگین بوده و با گونه های متراکم تر و سنگین تر  پالیساندر قابل مقایسه می باشد

پارس آرای کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش مصالح چوبی | ترموود | نمای چوبی و پارکت چوبی

ویژگی‌های فنی : ویژگی‌های فنی این چوب شبیه به پالیساندرهای سنگین‌تر است . هنگام خشک شدن احتمال شکاف خوردن وجود دارد و از آنجا که به آسانی تراشیده می شود پرداخت آن با مشکل همراه است. اما به محض پرداخت شدن و حصول سطحی صاف ، می توان جلای زیادی در آن به وجود آورد. برای تهیه روکش های زینتی به خوبی تراش بری می شود و مانند بسیاری از پالیساندرهای دیگر ، هنگام کار و پرداخت عطر ملایم و خوشبویی متصاعد می کند .   

 کاربردها : گرچه هرگز در مقادیر قابل توجه در دسترس نبوده است ولی غالباً در خاتم کاری و منبت کاری مطلوب بوده و به طور کلی در مبلمان زینتی قرن 18 فرانسه محبوب و مورد توجه قرار گرفته است . امروزه برای اهداف مشابهی به کار می رود . برای مثال به عنوان زوار یا کلاف دور پانل ها، در خاتم کاری‌های درون جعبه های موسیقی و صندوقچه‌های جواهر استفاده می شود . این چوب هرگز به صورت چوب ماسیو دیده نمی شود .

پارس آرای کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش مصالح چوبی | ترموود | نمای چوبی و پارکت چوبی

گروه پارس آرای کوهستان با گرد هم آمدن جمعی از مهندسین و کارشناسان جهت خلق ارزش ها و خدمات نوین در زمینه انواع سازه های تمام چوب، نمای داخلی و فضای باز، پارکت ها تمام چوب شکل گرفته است. رضایتمندی کارفرمایان تمام سرمایه ما است، و ما بر این باوریم که این سرمایه با مسئولیت پذیری و اهدا و اجرای منظم و دقیق به دست می آید.  021-71162 شماره ارتباطی با کارشناسان فروش ما می باشد .

 پارس آرای کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش مصالح چوبی | ترموود | نمای چوبی و پارکت چوبی