s
خرید رنگ ترموود
تعداد بازدید: 1064تعداد نظرات: 0
1398/01/31 - 11:08

خرید رنگ ترموود

برای افزایش عمر مفید ترموود و همچنین زیبایی آن از رنگ یا روغن استفاده می گردد. اگر از رنگ یا روغن به منظور محافظت از چوب ترمو استفاده نگردد، به رنگ طوسی نقره ای در می آید که امری سلیقه ای است اما توصیه می شود به منظور ثابت ماندن رنگ و زیبایی از لایه حفاظتی استفاده گردد.

ترموود یا چوب اصلاح شده با حرارت یکی از متریال های پرطرفدار برای استفاده در زمینه ی دکوراسیون و صنعت ساختمان است که دارای قابلیت های فراوانی است که پیرامون این مطالب توضیحات بسیار زیادی مکررا در وبسایت پارس آرای کوهستان ذکر نموده ایم. در اینجا قصد داریم یکی از قابلیت های بسیار با اهمیت ترموود را که کمتر در مقالات تخصصی خود به آن پرداختیم را مورد بررسی قرار دهیم.

یکی از ویژگی های مهم ترموود قابلیت و امکان رنگ پذیری مناسب آن است که این مزیت فراگیر بودن کاربرد آن را تشدید نموده است. چوب ترمو را می توان با رنگ هایی از قبیل رنگ گردویی، ماهوگانی، رزوود و روغن های بی رنگ و روغن هایی که دارای رنگ کمی است و هر رنگ دلخواه دیگری پوشش داد.

خرید ترموود، ترمووود

در واقع این گونه می توان گفت پوشش نهایی ترموود هم از لحاظ زیبایی و هم از حیث محافظت لازم و ضروری است. استفاده پوشش نهایی به طور موثر از تغییر رنگ ترمووود و همچنین جذب آب جلوگیری می کند. اگر چوب ترمو را بدون پوشش نهایی (رنگ یا روغن) در فضای باز مورد استفاده قرار داد رنگ آن به طوسی نقره ای تغییر خواهد کرد. استفاده از پوشش نهایی به طور گسترده ای رشد قارچ هایی که باعث ایجاد کپک و لکه های آبی می شود را محدود می نماید. چوب های اصلاح شده با حرارت را می توان همانند چوب های معمولی از پوشش نهایی استفاده نمود.  

حرارت بالایی که به واسطه ی فراوری ترموود به چوب سوزنی برگ وارد می شود موجب ثبات ابعادی آن می شود. این ویژگی، چوب ترمو را بسیار مناسب برای کاربردهای داخلی از قبیل کف و مبلمان خواهد نمود. حفاظت از پوشش نهایی بسیار ساده است. اصلاح حرارتی مقاومت در برابر پوسیدگی را به طور چشمگیری افزایش می دهد و این مقاومت در نمای چوب خود را به خوبی نشان می دهد. با این وجود هوا تاثیر زیادی بر دوام مکانیکی چوب دارد.

ترموود، چوب ترمو، چوب ترموود

زمانی که چوب اصلاح شده با حرارت از پوشش نهایی استفاده می شود عوامل زیر باید در نظر گرفته است:

نفوذ پوشش نهایی به طور کلی با سرعت پایین انجام می شود. در طولانی مدت زیبایی ظاهری چوب تغییر چشمگیری نمی کند و این به دلیل کاهش میزان صمغ در فراوری ترموود است. 

گره ها نیازمند فرآوری ویژه ای نیست زیرا به واسطه این فرآوری ثبات ابعادی چوب به طور شگفت آوری افزایش می یابد. فرآوری اصلاح حرارتی منجر به کاهش پوسیدگی، افزایش توانایی برای حفظ ابعاد و ایجاد رنگ تیره ی بسیار جذاب می شود. توصیه می شود از پوشش نهایی مانند رنگ و روغن بر روی ترمووود استفاده شود زیرا سطح چوب ترمو نیز مانند چوب فرآوری نشده ممکن است دچار ترک خوردگی شود. ترک های ریز سطح چوب باعث نفوذ آب به داخل می گردد و در طولانی مدت امکان ایجاد پوسیدگی را فراهم می نماید بنابراین برای افزایش عمر مفید ترموود توصیه می شود از پوشش نهایی رنگ یا روغن استفاده شود. اشعه فرابنفش خورشید نیز ممکن است منجر به ترک خوردگی سطح چوب شود که در نهایت رنگ طبیعی چوب را نیز تغییر می دهد که باز هم توصیه می شود راهکارهای فوق به کار گرفته شود.

رنگ ترموود

پارس آرای کوهستان تامین کننده ی چوب های تخصصی صنعت ساختمان مجری بسیاری از پروژه های بزرگ در ایران بوده است. یکی از گسترده ترین محصولات ین مجموعه ترموود است که برای پوشش نهایی آن در پروژه ها از رنگ های شرکت موکوپینوس آلمان استفاده می نماید که از کیفیت بی نظیری برخوردار است. برای کسب اطلاعات دقیق در خصوص نوع محصولات و نحوه ی اجرا و همچنین خدمات پس از فروش با دپارتمان فروش ۷-۲۲۶۳۱۴۰۵-۰۲۱ این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

خرید چوب ترموود