s
خانه چوبی و لباس ها
تعداد بازدید: 1295تعداد نظرات: 0
1395/08/02 - 10:44

خانه چوبی و لباس ها

خانه های چوبی، آرامش بخش و صلح آمیز است زیرا چوب یک عایق طبیعی و مناسب برای سرما و گرما محسوب می شود به این معنی که مقدار قابل توجهی از انرژی را صرفه جویی می کند .

در اوزاکای ژاپن ؛ یک آرشیتک جوان تمام قواعد بازی را بهم ریخته است. او طراحی دکوراسیون داخلی یک فروشگاه لباس که دفتر طراحی مد هم هست را تبدیل به یک چالش معمارانه نموده و با برهم زدن مرزهای قواعد کلاسیک طراحی ، اثری بدیع خلق نموده است .
برای  فضای حدود 36 متری یک مغازه داخل شهر، ایده های متفاوت و بسیار متنوعی به ذهن همه طراحان می رسد . اما این طراح ژاپنی با سادگی و نگاه متفاوت خود پاسخی عجیب به این سوال که : "آن پشت چه خبر است !! "  را داده است .
یک دیوار با تخته های چوب ساده با رنگ سفید و تا زیر سقف پوشیده شده است . سیمان ها خام و کمی بی قواره روی تیر های سقف به همان حال باقی مانده و وسط آن به رنگ سفید درآمده . برخی از تاسیسات مانند لوله کشی و داکتهای برق نیز بر روی سقف مشخص است . روشنایی فروشگاه را چراغهای هالوژن نصب شده بر روی ریل تامین نموده و اتصالات ساده کابل های فولادی از سقف با میله های چوبی ، رخت آویزها را ساخته است .

خانه چوبی ساخته شده در فروشگاه لباس 


اما نکته بدیع ؛ یک خانه چوبی کوچک در داخل این فروشگاه است که به عنوان دفتر کار و طراحی مورد استفاده قرار می گیرد . یک میز کار ساده تمام چوبی برای برش پارچه و ... نیز بخش دیگر دکوراسیون این فروشگاه را شکل داده است .
در این فروشگاه همه چیز آشکار است ؛ مشتری از همان ابتدا همه چیز را می بیند . ( البته یک اتاق پرو در انتها فروشگاه جداگانه تعبیه شده است )
طراح تلاش داشته است که از همان ابتدا مشتریان را در جریان اصالت طراحی و تولید لباسهای این برند تجاری قرار دهد .
چوب Cedar؛  با همان حالت و رنگ روشن خالص خود در ترکیب با رنگ سفید دیوارها و خاکستری سیمان  و در نهایت آشکار بودن همه چیز ؛  تاکید ویژه ای بر این صمیمت و صداقت می کند.