تعمیر پارکت باد کرده
تعداد بازدید: 4061تعداد نظرات: 0
1396/11/11 - 15:23

تعمیر پارکت باد کرده

چوب متریالی زنده است که امروزه در طراحی داخلی ساختمان به عنوان پارکت چوبی استفاده می شود پارکت قابلیت بازسازی و تعمیر دارد و این موضوع آن را از بقیه متریال ها متمایز نموده است زیرا با تعمیر پارکت می توانید از کفپوشی کاملا نو برخوردار شوید.

پارکت متشکل از قطعات چوبی می باشد که با قرار گرفتن در کنار یکدیگر، پترن و طرح خاصی را ایجاد می نمایند. کفپوش چوبی از تنوع بسیاری برخوردار می باشد و این از ویژگی منحصر به فرد آن می باشد. هر زمان اسم کفپوش چوبی به گوش می رسد لمینیت نیز در کنار آن در ذهن مصرف کننده مجسم می شود. به طور حتم بسیاری از مصرف کننده ها چالشی در خصوص انتخاب کفپوش تمام چوب یا لمینیت داشته اند که کدام یک مناسب تر می باشد. برای شفاف سازی ذهن خوانندگان و افراد علاقه مند به این پرسش که پارکت بهتر است یا لمینیت می توانیم این گونه بگوییم: اولین تفاوت کفپوش تمام چوب با لمینیت ماده ای می باشد که این دو متریال از آن ساخته شده اند. کفپوش چوبی کاملا از چوب طبیعی ساخته شده است و هیچ گونه مواد مصنوعی و شیمیایی در آن استفاده نشده است. تمامی انواع کفپوش چوبی از Solid (تمام چوب) تا Engineered (چند لایه) از چوب طبیعی می باشد به طوری که کفپوش تمام چوب از یک تکه چوب کامل و کفپوش چوبی چند لایه از چند لایه چوب کاملا طبیعی ساخته می شود. در مقابل لمینیت از کامپوزیت و مواد مصنوعی ساخته می شود. همانطور که می دانید چوب یکی از مناسب ترین متریال هایی می باشد که سازگار با بدن انسان است و هیچ گونه ضرری برای انسان و محیط زیست نخواهد داشت.

آیا پارکت را می توان تعمیر و بازسازی نمود؟

از دیگر تفاوت های این دو متریال قابلیت بازسازی و تعمیر پارکت چوبی می باشد. اگر بخشی از کفپوش چوبی بر اثر عوامل مختلف آسیب ببیند می توان با استفاده از روش هایی آن را بازسازی نمود و از کفپوشی کاملا نو و بدون نقص بهره برد. برای بازسازی کفپوش تمام چوب می توان از متخصصین این امر درخواست نمود تا با استفاده از ساب زدن با دستگاه های مخصوص لایه ی نازکی از پوشش چوبی برداشته شود و سپس با استفاده از روغن و لاک سطح آن را مجددا براق و زیبا نمود. این قابلیت کفپوش چوبی از مزایای منحصر به فرد آن می باشد که نه تنها لمینیت بلکه هیچ یک از کفپوش های موجود در بازار از این ویژگی بهره نمی برند. اگر لمینیت دچار خراشیدگی و یا کهنگی شود امکان ساب زدن آن وجود ندارد و می بایست به طور کل آن را تعویض نمود. اما پارکت چوبی بارها و بارها قابلیت ساب خوردن را دارد و بدون هیچ نگرانی می توان بعد از گذشت سالها آن را بازسازی نمود و از کفپوشی کاملا نو برخوردار شد.

از دیگر ویژگی های کفپوش چوبی طبیعی برخورداری از عمری طولانی می باشد. مدت زمان مفید استفاده از پارکت بیش از 50 سال و در اکثر موارد حتی به 100 سال نیز خواهد رسید. متاسفانه کفپوش های مصنوعی از این مزیت برخوردار نیستند و بعد از مستهلک شدن، قابل استفاده ی مجدد نمی باشند.

برای راه رفتن خود و فرزندانتان بر روی کفپوش چوبی هیچ نگرانی نداشته باشید زیرا چوب طبیعی هیچ گونه ضرری برای فرزندان شما نخواهد داشت و در مقابل در صورت استفاده از کفپوش مصنوعی امکان ایجاد حساسیت و آلرژی برای کودکان و حتی بزرگسالان وجود خواهد داشت.

تنوع چوب در گونه و طرح

از دیگر مزایای چوب، تنوع در گونه و طرح می باشد. گونه های مختلف و متنوعی در طبیعت وجود دارد به طوریکه هیچ دو قطعه ای شبیه یکدیگر نخواهد بود. تنوع طرح در گونه های مختلف از جذابیت های این متریال طبیعی می باشد که موجب شده است طرفداران بسیاری را از گذشته ی دور تاکنون به خود جلب نماید. گونه های متنوع چوب دارای رنگ های مختلف از روشن تا تیره می باشد و همین امر منجر شده است تا مشتریان با طیف وسیعی از انتخاب ها مواجه باشند.

تمیز کردن پارکت چوبی به سادگی انجام می پذیرد و یکی از عوامل علاقه ی خانم های خانه دار به این نوع از کفپوش سهولت در زدودن آلودگی از روی آن می باشد. با استفاده از یک دستمال و یا زمین شور مرطوب می توان سطح پوشش چوبی را براق نمود. یکی از نکات حائز اهمیت که می بایست در خصوص کفپوش چوبی مورد توجه قرار داد حساسیت بیش از اندازه ی آن در مقابل رطوبت می باشد. مصرف کنندگان این نوع از پوشش می بایست در نظر داشته باشند که در صورت قرار گیری مستمر و مداوم در برابر رطوبت امکان صدمه ی جدی به آن وجود خواهد داشت.  

گروه پارس آرای کوهستان با برخورداری از سالها تجربه در زمینه ی چوب های تخصصی توانسته است بازار داخلی ایران را با پارکت های با کیفیت از معتبرترین برندهای دنیا تامین نماید. این مجموعه در زمینه ی چوب نما، دکینگ، پارکت چوبی، پنل های سازه ای، خانه های تمام چوب، چوب سونا، مبلمان فضای باز، مبلمان و المان های شهری به طور گسترده و تخصصی فعالیت دارد. برای کسب اطلاعات در خصوص محصولات پارس آرای کوهستان با دپارتمان فروش 7-22631405-021 تماس حاصل بفرمایید و از شوروم و همچنین نمایشگاه ها و همایش هایی که در تهران و سایر شهرستان ها برگزار می گردد بازدید به عمل آورید.