s
تعمیرکار پارکت
تعداد بازدید: 820تعداد نظرات: 0
1397/03/23 - 15:52

تعمیرکار پارکت

رطوبت و دمای محیط یکی از عوامل بسیار با اهمیت در زیبایی و طول عمر پارکت چوبی دارد. مناسب ترین دمای محیط برای مکان هایی که کفپوش آنها پارکت می باشد 20 درجه ی سانتی گراد است. تعمیر و ترمیم پارکت کاری تخصصی است که شرکت پارس آرای کوهستان با بیش از13 سال سابقه در زمینه ی تامین، اجرا و نصب با موفقیت در درجه ی کیفی بسیار بالا به انجام می رساند.

کفپوش چوبی یا پارکت چوبی فضایی فوق العاده دنج و آرامی را به وجود می آورد اما حتما برای جلوگیری از آسیب می بایست از پوششی ضخیم بهره مند گردد. به این فکر کنید پاشنه های کفش، گرد و غبار و سنگ ریزه هایی که توسط کفش بر روی کفپوش چوبی می آیند چقدر می تواند به سطح کفپوش چوبی صدمه وارد نماید. هیچ نوع پارکت طبیعی نمی تواند در مقابل موارد مذکور برای مدت طولانی دوام بیاورد بنابراین برای جلوگیری از آسیب جدی به کفپوش چوبی الزامی است که از روغن یا لاک استفاده نمود. با این وجود علاوه بر استفاده از پوشش محافظتی این نکته را باید در نظر داشت که به منظور حفاظت از کفپوش چوبی و لذت بردن از زیبایی و براقیت و همچنین افزایش طول عمر آن می بایست به طور منظم و به خوبی آن را پاک و تمیز نمود. کارشناسان پارس آرای کوهستان تامین کننده ی برتر و برخوردار از فعالیت تخصصی در زمینه ی پارکت چوبی نکاتی مفید و با اهمیت در خصوص نگهداری و مراقبت از کفپوش چوبی به شما ارائه می دهند امید که این نکات برای خوانندگان و مشتریان محترم مجموعه پارس آرای کوهستان مفید واقع شود.

در کل می بایست به خاطر داشته باشید که چوب متریالی زنده می باشد و با قرار گرفتن در معرض رطوبت و تغییر دما دچار انقباض و انبساط می گردد. برای جلوگیری از تاب برداشتن چوب باید در نظر داشت تا جایی که امکان دارد دما و رطوبت موجود در هوا را به طور نسبی ثابت نگه داشت. دمای ایده آل محیط برای کفپوش چوبی در فضای سربسته 20 درجه ی سانتی گراد می باشد و رطوبت تا 50 الی 60 درصد نمی بایست تجاوز کند.

قبل از تمیز نمودن و پاک کردن کفپوش چوبی حتما می بایست سطح آن جارو زده شود زیرا در صورتی که بدون جارو زدن سطح کفپوش چوبی خود را با زمین شوی یا دستمال پاک کنید گرد و خاک باعث خراشاندن خواهد شد. در واقع گرد و خاک دقیقا کاری مانند سمباده با پارکت می نماید و منجر به ایجاد خط و خطوط و همچنین کدر شدن آن می گردد.

با قراردادن پادری جلوی درب های ورودی از وارد شدن گرد و خاک به داخل جلوگیری به عمل می آید. در محل هایی که بیشتر رفت و آمد می شود و به اصطلاح پاخور آن بالا می باشد استفاده از فرش یا قالیچه توصیه می شود.

چگونه پارکت را تمیز کنیم؟

چگونگی پاک کردن و زدودن گرد و خاک از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. به یاد داشته باشید از  دستمال های میکروفایبر برای پاک کردن کفپوش چوبی استفاده نشود زیرا این نوع از دستمال ها دارای ساختاری می باشد که به صورت سمباده ی نرم عمل می کند و سطح کفپوش چوبی را به مرور زمان کدر می نماید. هم چنین از مواردی که کارشناسان موکدا توصیه می کنند که برای تمیز کردن پارکت چوبی از آن استفاده نشود بخار شوی می باشد. برای تمیز کردن و از بین بردن لکه های ایجاد شده بر روی پارکت حتما به یاد داشته باشید از یک دستمال یا تی نرم و مرطوب استفاده شود.   

اگر بر روی کفپوش چوبی به صورت مختصر خاک نشسته است می توان با جاروبرقی سطح آن را کاملا تمیز نمود. اگر ماده ای بر روی کفپوش چوبی ریخته و خشک شده باشد با یک دستمال نرم و مرطوب می توان آن را تمیز و پاک نمود. با این حال مراقب باشید اگر پارکت را بیش از میزان لازم خیس کنید به طور حتم در طولانی مدت به آن آسیب وارد خواهد شد.  

اگر کفپوش چوبی به دلیل رطوبت دچار صدمه و آسیب گردد رنگ آن به طوسی نقره ای تغییر پیدا می کند و تنها راه برای از بین بردن آن ساب و لاک زدن می باشد.

اگر پارکت خراب شود چه کنیم؟

تمامی مواردی که در بالا عنوان نمودیم راهکارها و توصیه هایی به منظور پیشگیری و مراقبت از پارکت چوبی بوده است اما اگر به دلایل مختلف کفپوش چوبی شما دچار آسیب شد اصلا نگران نباشید زیرا ماهیت و طبیعت چوب به گونه ای می باشد که صد در صد قابل تعمیر و بازسازی می باشد. ترمیم کفپوش چوبی اگر توسط متخصصان این امر انجام پذیرد همانند روز اول کاملا نو خواهد شد. در ابتدا با استفاده از ساب زدن لایه ی نازکی از چوب برداشته می شود تا خراشیدگی ها از بین رود و سپس به وسیله ی لاک یا روغن سطح آن را کاملا صاف، براق و صیقلی می نمایند. تمامی این مراحل توسط تکنسین های مجرب و دستگاه های مخصوص انجام می پذیرد. شرکت پارس آرای کوهستان با ارائه خدمات پس از فروش و برخوردار از نیروهای زبده و مدیریتی بی نظیر یکی از تخصصی ترین مراکز پارکت می باشد که هم در زمینه ی تامین و هم در زمینه ی تعمیر و ترمیم دارای سبقه ی طولانی می باشد.

عمر پارکت

عمر پارکت از 50 تا صد سال می باشد بنابراین کفپوشی می باشد که بسیار مقرون به صرفه برای مصرف کننده می باشد و این بدین معناست که برای سالهای طولانی نیازی به تعویض آن نخواهد بود و در واقع نوعی سرمایه گذاری خواهد بود.