تعمیرات پارکت منزل
تعداد بازدید: 762تعداد نظرات: 0
1397/01/26 - 13:55

تعمیرات پارکت منزل

آیا دوست دارید کف منزلتان پارکت باشد اما نگران تمیز نمودن و نگهداری از آن می باشید؟ با خواندن این مطلب می توانید تمامی نگرانی های خود را به فراموشی بسپارید و از کفپوش چوبی با رنگ دلخواه خود بهره مند گردید.

پارکت از چوب طبیعی ساخته شده است بنابراین دارای دوام و مقاومت بسیار بالا و دارای عمر بسیار طولانی می باشد اما در طولانی مدت امکان مستهلک شدن و کهنگی آن وجود دارد. ویژگی خاص و منحصر به فرد چوب طیبعی قابلیت بازسازی آن می باشد که آن را از دیگرمتریال ی مورد استفاده در کف از قبیل سنگ، لمینیت، موزاییک و سرامیک متمایز ساخته است. در مدت زمان استفاده از کفپوش چوبی امکان صدمه دیدن برخی از بخش های آن وجود دارد که می توان توسط متخصص آن را ترمیم نمود. اگر سطح کفپوش چوبی دچار فرسودگی شد به طور کلی توسط ساب زدن و اجرای یک لایه روغن  یا لاک می توان کفپوش چوبی را بازسازی نمود.

اگر بخشی از کفپوش چوبی دچار لقی شود چه کنیم؟

اگر قطعه ای از کفپوش چوبی دچار لقی گردد و مابقی بخش ها سالم و بدون عیب باشد می توان با تامین پروفیل هم رنگ آن از همان گونه جایگزین نمود فقط باید این نکته را در نظر بگیرید که این کار باید توسط نیروی با تجربه و متخصص انجام پذیرد. (شرکت پارس آرای کوهستان با برخورداری از سالها تجربه در زمینه ی تامین چوب های تخصصی ساختمان و بهره گیری از دانش فنی مدیران خود در حوزه ی خدمات پس از فروش همواره همراه همیشگی مشتریان خود بوده است.)

آیا پارکت چوبی قابل تعمیر است؟

اگر پارکت چوبی دچار فرسودگی و کهنگی شود و یا براقیت خود را بر اثر مرور زمان از دست دهد می توان با استفاده از دستگاه های ساب مخصوص یک لایه از چوب برداشته شود. بعد از ساب خوردن سطح چوب و انجام این کار در تمامی نقاط به طور مثال گوشه ها و زیر شوفاژها (با استفاده از دستگاه های ویژه) ساب زده می شود. با کاربرد بتونه ی مخصوص چوب که برای پوشاندن درزها و فاصله های ایجاد شده مورد استفاده قرار می گیرد می توان بخش های آسیب دیده را پوشاند و آن را کاملا مسطح نمود. بعد از این مرحله مجددا با استفاده از دستگاه ساب که دارای سمباده نرم تر می باشد سطوح کفپوش چوبی صاف و بدون پستی و بلندی می گردد. سپس نوبت به استفاده از یک لایه لاک یا روغن می باشد تا به عنوان پوششی محافظتی و همچنین افزایش براقیت آن عمل نماید. بعد از انجام این مراحل کفپوش چوبی شما همانند روز اول خود خواهد شد و این را مدیون قابلیت تعمیر و بازسازی چوب باید دانست.    

به منظور افزایش طول عمر پارکت چوبی و حفظ زیبایی و براقیت آن می بایست نکاتی را در خصوص حفظ و نگهداری آن در نظر گرفت. برای تمیز نمودن کفپوش چوبی باید از دستمال یا زمین شور مرطوب استفاده نمود و حتما این نکته را در نظر داشت باشید که دستمال شما خیس نباشد زیرا رطوبت منجر به باد کردن و خراب شدن چوب می گردد. همچنین استفاده از پادری برای جلوگیری از خراشیده شدن و آسیب دیدن سطح کفپوش چوبی بسیار سودمند می باشد. توصیه می شود در مقابل سرویس های بهداشتی و حمام نیز از پادری استفاده شود تا رطوبت حاصل از این بخش ها منجر به آسیب دیدن پارکت چوبی نگردد. تمیز نمودن کفپوش چوبی در مقایسه با دیگر متریال ها بسیار ساده می باشد و تنها با رعایت برخی نکات از کفپوشی بسیار زیبا و جذاب برای سالیان سال بهره مند خواهید شد.

شرکت پارس آرای کوهستان بیش از یک دهه پیشرو در عرضه ی کفپوش های تمام چوب می باشد که از بهترین برندهای جهانی تامین شده است و دارای کیفیت و قیمتی بی رقیب است. برند Bauwerk سوئیس و Boen آلمان از با کیفیت ترین محصولات در این زمینه می باشد که دارای گونه های متنوع و رنگ های مختلف است که هر سلیقه ای را تامین می نماید. کفپوش های چوبی بوئن شامل یک تکه و چند لایه می شود که پارکت های چند لایه نیز شامل دو باند و سه باند می گردند. پارکت بوئن به صورت Economy نیز موجود می باشد که سایز آنها کوچک است و امکان ایجاد طرح های مختلف مانند جناغی نیز میسر می گردد. برای اطلاع از محصولات متنوع شرکت پارس آرای کوهستان در زمینه ی پارکت می توانید از سمپوزیم ها، همایش ها و نمایشگاه های بین المللی برگزار شده توسط این مجموعه بازدید به عمل آورید و با فعالیت و دیگر محصولات این شرکت در زمینه های مختلف از قبیل چوب نما، دکینگ، چوب سونا، پنل های سازه ای، مبلمان فضای باز، مبلمان و المان های شهری آشنایی یابید. همچنین این مجموعه را می توانید با مراجعه به شوروم دفتر مرکزی آن واقع در تهران خیابان ظفر بیشتر بشناسید.