s
ترموود را چگونه بشناسیم؟
تعداد بازدید: 810تعداد نظرات: 0
1397/09/10 - 13:08

ترموود را چگونه بشناسیم؟

اگر چه مقاومت کششی چوب ترموود در مقایسه با مقاوم ترین مواد از قبیل فولاد و مس کمتر می باشد اما در زمره ی موادی قرار دارد که عدد آن نزدیک به آنها می باشد. مقاومت کششی و خمشی چوب از ویژگی منحصر به فرد این ماده ی طبیعی می باشد.

برای فرآوری کردن ترموود می بایست چوب های سوزنی برگی و برخی از چوب های پهن برگ را تحت فرآوری ترموود قرار داد. فرآوری ترموود خواص چوب را تغییر نمی دهد تنها برخی از خصوصیات آن را بهبود می بخشد که منجر به افزایش دوام، مقاومت در مقابل حشرات می شود.

مقاومت کششی ترموود

اگر بخواهیم مقاومت کششی چوب را به گونه ای دیگر تعریف نماییم باید بگوییم مقاومت چوب در برابر نیروهایی که سعی در کشیده کردن چوب دارند را مقاومت کششی می گویند. این کشش دارای دو حالت می باشد که به شرح زیر می باشد :

  1. کششی که در جهت الیاف وجود دارد.
  2. کششی که عمود بر الیاف چوب خواهد بود.

مقاوت کششی هر نوع چوب از قبیل ترموود بسیار بالا می باشد به طوری که قابل رقابت با فلزات و یا حتی مواد دیگر می باشد. در اینجا قصد داریم مقاومت کششی چوب که شامل چوب های فراوری شده از قبیل ترموود می باشد را در مقایسه با دیگر مواد را با اعداد و ارقام نشان دهیم. مقاومت سیم فولادی در برابر کشش برابر 10⁶*3200 نیوتن بر متر مربع و در مورد سیم مسی 10⁶*490-420 نیوتن بر مترمربع است و در مورد چوب های سوزنی برگ 10⁶*150-50 نیوتن بر مترمربع و چوب های پهن برگ 10*260-20 نیوتن بر مترمربع است که این اعداد نشان دهنده ی این واقعیت می باشد که مقاومت کششی فلزات مقاوم در برابر چوب می تواند تا حدودی با چوب برابری نماید. چوب به عنوان ماده ای طبیعی دارای بافت شگفت انگیزی می باشد که همین امر باعث شده است در صنعت ساختمان به طور وسیعی مورد استفاده قرار بگیرد. مقاومت کششی، مقاومت خمشی، عایق صوتی، عایق الکتریکی و عایق حرارتی بودن از جمله ویژگی های منحصر به فرد چوب می باشد که در بعضی از مواقع آن را حتی از فلزات برتر نموده است.

چوب که به خودی خود دارای ویژگی های شگفت انگیزی می باشد اما با استفاده ی از فرآوری ترموود به گونه ای خواص آن اصلاح می یابد که برخوردار از دوامی بسیار طولانی می گردد. امروزه از ترموود در کاربردهای بسیاری از قبیل نما، مبلمان فضای باز و هزاران کاربرد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد ترموود در نما امروزه بسیار گسترش یافته است. چوب ترمو یکی از مناسب ترین متریال های برای پوشش نمای ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری می باشد. زیبایی رنگ و نوع بافت آن حس مطلوبی را به افراد می بخشد. به جرات می توان گفت دوام چوب فراوری شده ی ترمو به بیش از 50 سال خواهد رسید.

ترموود را از کجا بخریم؟

برای خرید ترموود پیشنهاد می شود به مراجع تخصصی چوب که دارای تجربه و سابقه ی تامین و اجرای آن می باشد مراجعه نمود. برخی از شرکت ها در ایران چوب های تخصصی از قبیل ترموود را به مشتریان ارائه می دهند اما کمتر مرکزی تامین و اجرا را در کنار یکدیگر به مشتریان عرضه می نماید. پارس آرای کوهستان علاوه بر تامین چوب های تخصصی صنعت ساختمان خدمات اجرایی را نیز عهده دار می باشد این بدین معناست که تنها عرضه ی محصولات در راس اهداف این مجموعه نمی باشد بلکه ارائه خدمات و مسئولیت در قبال اجرای آن را نیز از اولویت های این مجموعه می باشد. اجرای ترموود با کیفیت بالا تاثیر بسیار شایسته ای در کیفیت آن خواهد داشت.

این مجموعه دارای هزاران پروژه ی در زمینه ی نما، پارکت، خانه های تمام چوب و همچنین مبلمان و عناصر شهری است که با مراجعه به وبسایت های مجموعه و صفحات اینستاگرام می توانید اطلاعات کافی و وافی در این خصوص را کسب نمایید. مشاوران و کارشناسان دپارتمان فروش یاری گر شما از مرحله ی انعقاد قرارداد تا ارائه خدمات پس از فروش خواهند بود.