s
ترموود جایگزین چوب های استوایی
تعداد بازدید: 983تعداد نظرات: 0
1398/02/21 - 09:25

ترموود جایگزین چوب های استوایی

برای برداشت از جنگل ها به منظور تولید ترموود می بایست از جنگل هایی که دارای گواهی هستند استفاده گردد. یکی از لازمه های اصلی تولید ترمووود خشک کردن چوب خام است که به منظور محقق ساختن این مرحله از تولید، می بایست انرژی مصرف شود که تقریبا 80 درصد از انرژی پروسه صرف این بخش می شود.

مصرف انرژی در پروسه تولید ترموود بستگی به میزان رطوبت موجود در چوب دارد. در بسیاری از موارد برای ایجاد گرما از انرژی سوزاندن پوست چوب و خرده های چوب استفاده می گردد. در عکس میزان انرژی مصرفی برای تولید و حمل و نقل برخی مصالح ساختمانی نشان داده شده است. اصل انرژی در این فرایند به دو بخش منابع تجدید پذیر و تجدید ناپذیر تقسیم می گیرد. منابع تجدید پذیری که انرژی به کار رفته در این فراوری به آنها تبدیل می شود شامل بایو انرژی، باد، قدرت آبی و خورشیدی است و از آن طرف انرژی تجدید ناپذیر سوخت فسیلی است که در واقع حاصل از سوختن پوست چوب خواهد بود. 

انتشار مواد از ترموود در هوای اطراف بسیار ناچیز است که همین ویژگی بسیار با اهمیت آن را از دیگر متریال متمایز ساخته است. جدول بالا نشان دهنده ی همین ادعاست که ترمو اسپروس و ترموپاین تقریبا هیچ گونه ترکیبات آلی فرار (TVOC) از خود آزاد نمی کند.

نوع محصول

TVOC mg/(m2h) , 28 d

TVOC mg/m3, 28 d

ترمو پاین S

0,090

0,255

ترمو اسپروس S

0,084

0,237


به دلیل اینکه پروسه ی تولید ترموود تنها بر اساس حرارت بسیار بالا و بخار انجام پذیر است بنابراین هیچ گونه مواد مضری را به محیط اطراف خود وارد نمی کند.

ترموود، چوب ترموود

چرخه ی ترموود

فرآوری ترموود دوام و استقامت چوب را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. تغییر شکل چوب که شامل باد کردگی، منقبض شدن و تاب برداشتن می شود در مورد ترمووود به هیچ عنوان به وجود نخواهد آمد بنابراین این چوب بسیار مناسب برای پوشش دادن یا فینیشینگ است. صمغ چوب در پروسه ی اصلاح حرارتی از بین می رود بنابراین به فینیشینگ یا پوشش نهایی آسیبی وارد نخواهد کرد. پوشش نهایی که بر روی چوب ترمو استفاده می شود باعث می شود عمر مفید آن افزایش یابد.

این فرآوری دوام و عمر مفید چوب را افزایش می دهد که این امر باعث می شود مدت زمان طولانی از محصول استفاده نمود و نیاز به حمل و نقل متریال و یا تعویض را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

ترموود از لحاظ بصری و ظاهری شباهت بسیاری به چوب های استوایی hardwood دارد به طوری که در بسیاری از کاربردها می توان به جای گونه هایی استخراج شده از جنگل های ناپایدار، استفاده نمود. یکی از بزرگ ترین فواید چوب اصلاح شده با حرارت جایگزین شدن آن با hardwood است که منجر به کاهش بهره برداری از جنگل های ناپایدار می شود. از دیگر نکات حائز اهمیت اشاره به این نکته است که بعد از پایان عمر مفید ترموود زمانی که به عنوان ضایعات شناخته می شود نیز همانند چوب های دیگر امکان بهره برداری از آن وجود دارد.

نمای چوب ترموود

ترموود پارس آرای کوهستان

این مجموعه تامین کننده ی برتر چوب اصلاح شده با حرارت یا ترموود با برند ترموری است که توانسته است با اجرای هزاران پروژه نظر مخاطبان خود را به طور شایسته ای جلب نماید. از چوب ترمو در کاربردهای مختلف از قبیل نما، مبلمان فضای باز، دکینگ و بسیاری از المان های شهری استفاده نمود. دوام، مقاومت در برابر انواع شرایط آب و هوایی و همچنین مقاومت ویژه در برابر حمله ی شرایط از نکات حائز اهمیت این چوب است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات پارس آرای کوهستان به صفحه اینستاگرام https://www.instagram.com/parsaraykoohestan/ مراجعه فرمایید.

خرید چوب ترمو