ترموود با کیفیت را بشناسید.
تعداد بازدید: 617تعداد نظرات: 0
1396/11/14 - 15:55

ترموود با کیفیت را بشناسید.

استفاده از چوب در نمای ساختمان بسیار لذت بخش است طوری که انگار به دل طبیعت برمی گردی و در طبیعت زندگی می کنی. کیفیت چوب ترمو استفاده شده در نمای ساختمان بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که چوب ماده ای است سلولزی و سرشار از موادغذایی که همواره مورد توجه قارچ ها، کپک ها و حشرات چوبخوار می باشد بنابراین فرآوری انجام شده روی آن بسیار با اهمیت است.

ترموود یکی از روش های اصلاح حرارتی چوب می باشد که سالها به عنوان یکی از پرطرفدارترین فرآوری های چوب مورد استفاده قرار گرفته است. فرآوری ترمووود برخوردار از تکنولوژی و تجهیزات ویژه می باشد که حاصل آن چوبی اصلاح شده با نام ترموود است.

چوب اصلاح شده با حرارت به چه معناست؟

چوب هایی که ذاتا از مقاومت چوب های سخت یا هارد وود برخوردار نیستند را می توان با فرآوری ترمو، مقاوم ساخت. در این فرآوری با استفاده از حرارت بالا و بخار آب در مراحل مختلف و ساعت های طولانی، خواص چوب بهبود و یا اصلاح می شوند و مبدل به چوبی می شود که دارای مقاومت و استحکام بالاتری می باشد که قابل کاربرد در فضای بیرون خواهد بود. قرار گرفتن در معرض حرارت بالا در طولانی مدت در فرآوری ترمو، ساختار سلولی چوب را تغییر می دهد و منجر به مقاوم شدن در معرض حمله ی حشرات خواهد شد. از دیگر فواید این روش جلوگیری از ایجاد قارچ و کپک خواهد بود که از پوسیدگی چوب جلوگیری به عمل می آورد.   

زمانی که چوب در معرض حرارت قرار می گیرد همی سلولز آن کاهش می یابد بنابراین حشرات، قارچ و کپک جذب چوب نمی شوند و دیگر آن را به عنوان خوراکی نمی شناسند.

چرا ترموود انتخاب مناسبی است؟

یکی از ویژگی های منحصر به فرد چوب نارسانا بودن آن می باشد. چوب به دلیل نارسانا بودن از هدر رفت گرما و سرما به فضای بیرون جلوگیری می نماید. با اعمال فرآوری ترموود بر روی چوب، هدایت گرمایی آن 20 تا 25 درصد دیگر نیز کاهش می یابد و بنابراین مبدل به متریالی بسیار مناسب برای کاربرد در نمای ساختمان می گردد. کاربرد چوب ترمو در نمای ساختمان منجر به عدم انتقال گرما در زمستان و خنکی در تابستان از داخل ساختمان به بیرون خواهد شد بنابراین در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد. این بدین معناست که با استفاده از چوب اصلاح شده با حرارت علاوه بر ایجاد فضای زیبا و جذاب، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی خواهد شد و همچنین کمک شایانی به حفظ و نگهداری محیط زیست خواهد شد زیرا در فرآیند ترمووود تنها از حرارت و بخار آب استفاده می شود و هیچ نوع مواد شیمیایی مورد استفاده قرار نمی گیرد. 

با ویژگی های ترموود آشنا شوید.

چوب ترمو در مقایسه با چوب های KD (خشک شده تحت حرارتی بسیار پایین تر از ترموود)، از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.

رنگ چوب فرآوری شده با حرارت به دلیل حرارت بالا و مدت زمان قرارگیری در کوره های مخصوص تغییر می یابد. هر چه حرارت بالاتر باشد رنگ چوب تیره تر و مقاومت آن بیشتر خواهد شد. چوب حرارت دیده به دو درجه بندی اصلی تقسیم می شود که شامل ترمو اس و ترمو دی می باشد. ترمو دی در حرارت بالاتری قرار خواهد گرفت و رنگ تیره تر و مقاومت بیشتری خواهد داشت و عموما د ر کاربردهای خارجی و فضای بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد. در مقابل ترمو اس در مقایسه با ترمو دی در معرض حرارت کمتری قرار خواهد گرفت و دارای رنگ روشن تری می باشد.

چوب فرآوری شده با حرارت در کاربردهای فراوانی از قبیل نما، دکینگ، مبلمان فضای بیرونی و ساخت مبلمان و المان های شهری مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ جذاب و زیبایی خاص ترموود، آن را از دیگر متریال ها متمایز ساخته است. شرکت پارس آرای کوهستان د رسالهای اخیر  با بهره گیری از دانش فنی و تجربه در زمینه ی تامین و اجرای چوب های تخصصی صنعت ساختمان نقش عمده ای ایفا را کرده است. محصولات تامین و عرضه شده در این مجموعه شامل چوب ترمو، چوب اشباع، چوب آکویا و چوب های KD می باشد. پارس آرای کوهستان با اخذ نمایندگی هایی از معتبرترین برندهای دنیا از قبیل بوئن، باورک، آکویا، ترموری، موکوپینوس، دولد و دیتزل و ... توانسته است پیشرو در تامین و اجرای چوب های تخصصی صنعت ساختمان گردد. این مجموعه سالیانه با برگزاری نمایشگاه ها، همایش ها و سمینارها توانسته گامی موثر در معرفی مزایا و فواید استفاده از چوب طبیعی و پیوند آن با زندگی مدرن شهری بردارد.