تاچه اندازه ترموود را می شناسید؟
تعداد بازدید: 448تعداد نظرات: 0
1396/11/28 - 14:20

تاچه اندازه ترموود را می شناسید؟

فرآوری ترموود شامل دو متود متفاوت می شود که با نام های ترموS و ترمو D شناخته شده است. در پروسه ی ترمو D چوب در معرض حرارت بالاتری در مقایسه با ترمو S قرار می گیرد بنابراین از مقاومت بالاتری برخوردار می شود و مناسب برای فضای بیرونی خواهد شد. شایان ذکر است در برخی از مصارف نیازی به کاربرد ترموD نمی باشد زیرا ترمو S پاسخگوی مقاومت و استقامت مورد نظر خواهد بود بنابراین برای تشخیص استفاده از ترمو D یا ترمو S می بایست از کارشناسان این زمینه مشاوره گرفت.

به طور کلی می توان گفت ترموود پروسه ای می باشد که چوب را در دمای بسیار بالا به همراه رطوبت و بخار آب مورد فرآوری قرار می دهد. چوب را بسته به نوع، گونه، ضخامت و رطوبت اولیه ی آن در معرض دمایی از 185 تا 212 درجه ی سانتی گراد قرار می دهند وهمچنین بخار آب کنترل شده ای در این پروسه در نظر گرفته می شود. فرآوری اصلاح حرارتی در حدود 48 تا 124 ساعت به طول می انجامد.    

به واسطه ی این فرآوری نقاط ضعف چوب مبدل به نقاط قوت خواهد شد و به اصطلاح چوب اصلاح می گردد. در این پروسه حرارت بالا زنجیره های سلولزی چوب را می شکند، اسید آن را تجزیه می کند و حشرات میکروسکوپیک را از بین می برد به گونه ای که دیگر قارچ ها و کپک ها امکان رشد پیدا نمی کنند. بر اثر حرارت، صمغ موجود در چوب از بین می رود و حتی اگر صمغی باقی بماند تبدیل به کریستال های بی ضرر خواهد شد. در پروسه ی ترموود، رطوبت موجود در چوب ابتدا به صفر درصد کاهش می یابد و در انتهای فرآوری به %4 تا %6 می رسد. در نتیجه ی کاهش رطوبت، چوب ترمو در مقابل تاب برداشتن و همچنین هر گونه تغییر در شکل و اندازه مقاوم خواهد شد به عبارتی دیگر می توان گفت چوب ترمو دارای ثبات ابعادی بسیار زیادی می باشد.

  

گونه و کیفیت چوب خامی که برای فرآوری ترموود مورد استفاده قرار می گیرد یکی از مهمترین و بحرانی ترین نکته ی این فرآیند می باشد. تولید چوب ترمو تنها با استفاده از چوب خامی با کیفیت بالا امکان پذیر می باشد به طوری که چوب با کیفیت خام در اثر فرآوری ترموود برخی از نواقص آن اصلاح و مبدل به متریالی بی نظیر خواهد شد. با این وجود فرآوری اصلاح حرارتی برای تمامی گونه های چوب قابل کاربرد می باشد. مطابق با شاخص ها و معیارهای فنی و اقتصادی کارخانجات و تولید کننده ها از گونه هایی از قبیل پاین (pine)، اسپروس (spruce)، اش (ash)، اوک (oak)، هورن بیم (hornbeam)، بیرچ (birch) و اسپن (aspen) برای فرآوری ترموود مورد استفاده قرار می گیرد.

آشنایی با انواع ترموود

فرآوری ترموود شامل دو متود استاندارد تولید می باشد که شامل Thermo-S و Thermo-D می شود.  

S در ترموS از "stability" به معنی "استحکام و ثبات" منشا می گیرد. محصولات تولید شده از طریق این متود و روش بسته به میزان رطوبت محیط در حدود 6 تا 8 درصد تغییر می کند. چوب های گرما دیده با روش ترمو S برای تجهیزات داخلی، مبلمان داخلی، سونا و اجزای پنجره مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین گونه های پهن برگی که با این روش فرآوری می شوند برای کاربردهایی از قبیل مبلمان و پوشش کف نیز مورد کاربرد قرار می گیرند.

   

D در Thermo-D از کلمه ی "durability" به معنای "دوام و استقامت" منشا می گیرد. امکان باد کردن و تغییر چوب های ترموD بسته به میزان رطوبت موجود در محیط حدود 5 تا 6 درصد می باشد. این چوب ها را در کاربردهایی از قبیل دیوار، نما، درب، پنجره، سونا، حمام، آشپزخانه و مبلمان فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین گونه های پهن برگی که مورد فرآوری ترموD قرار می گیرند در مصارفی از قبیل پوشش کف و مبلمان فضای باز و تمام کاربردهایی که نیازمند استقامت بالایی می باشند مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید ترموود به روش ترموD به گونه ای انجام می شود که مورد حرارت بیشتری قرار می گیرد بنابراین از مقاومت و استحکام بالاتری برخوردار است. به دلیل حرارت بالا رنگ ترمو D تیره تر از ترمو S می گردد.

شرکت پارس آرای کوهستان با بهره مندی از نیروی متخصص و توانمند در زمینه ی چوب های تخصصی توانسته است گامی موثر در جهت ارتقا سطح کیفی چوب در ایران بردارد. این مجموعه در زمینه های مختلفی از قبیل نما، پارکت، دکینگ، پنل های چوبی، سازه های تمام چوب و خانه های چوبی به طور گسترده و تخصصی فعالیت دارد.