s
برق انداختن پارکت
تعداد بازدید: 931تعداد نظرات: 0
1397/04/25 - 09:34

برق انداختن پارکت

نصب پارکت چوبی در مکان هایی که دارای گرمایش از کف می باشد نه تنها ایجاد مشکل نمی نماید بلکه دارای فوایدی نیز می باشد. رعایت نکاتی برای جلوگیری از ایجاد خراش بر روی پارکت الزامی می باشد که در این مقاله به آن اشاره شده است.

در ابتدا باید به شما تبریک بگوییم که پارکت بوئن را برای کفپوش خانه یا محل کار خود انتخاب نموده اید. با استفاده از پوشش نهایی که از کیفیت بالایی برخوردار است پارکت شما از هر گونه آسیب و آلودگی و گرد و خاک در امان خواهد ماند و تمیز کردن آن ساده خواهد گشت.

لکه ها و آسیب هایی که بر روی پوشش نهایی ایجاد می شود در طولانی مدت می تواند به خود پارکت چوبی نیز آسیب برساند و به همین دلیل است که نگهداری و مراقبتی منظم و همیشگی را پیشنهاد می کنیم. به منظور جلوگیری از خراش های غیر ضروری برای پایه های مبلمان، میز و صندلی می بایست از ضربه گیر استفاده نمود. توصیه می شود صندلی هایی که دارای چرخ می باشند نیز استفاده نشود. حتما در مقابل درب های ورودی می بایست از پادری استفاده شود تا گرد و خاک گرفته شود زیرا گرد و خاک برای پارکت همانند سمباده عمل می نماید.

در مناطقی که رفت و آمد بیشتری وجود دارد توجه داشته باشید که خاک ایجاد شده را به طور مرتب تمیز نمایید.

چوب ماده ای هیگروسکوپیک (Hygroscopic) می باشد هیگروسکوپیک به موادی گفته می شود که مولکول های آب را به خود جذب می کند و در خود نگه می دارد. این نوع از مواد رطوبت محیط را جذب و در خود نگه می دارند. سطح رطوبت چوب با محیط افزایش یا کاهش می یابد. دمای محیط در مکانی که انسان زندگی می کند در حدود 18 تا 28 درجه ی سانتی گراد می باشد و رطوبت نسبی در حدود 30 تا 65 درصد می باشد. پارکت دو لایه یا سه لایه بوئن برای این مکان ها بسیار مناسب می باشد. برای پارکت های Plank میزان رطوبت بین 40 تا 65 درصد با میزان دمای گفته شده توصیه می شود. به طور مثال اگر رطوبت اتاق در ماه های زمستان بسیار کم باشد، تنها در سلامتی و تندرستی افراد تاثیر گذار نمی باشد بلکه می تواند منجر به تاب برداشتن و فاصله بین درزهای پارکت نیز گردد. به منظور جلوگیری از تاثیرات ناشی از رطوبت پایین، پیشنهاد می کنیم از متعادل کننده ی رطوبت استفاده شود.

پارکت چوبی در مکان های دارای گرمایش از کف

پارکت چوبی را در کنار گرمایش از کف می توان استفاده نمود؟ تجربه نشان داده است که وجود گرمایش از کف هیچ گونه مشکلی برای پارکت به وجود نخواهد آورد و حتی دارای فواید و محاسنی نیز می باشد. هوای اتاق هایی که دارای گرمایش از کف می باشند خیلی ثابت تر و پایدار تر از مکان هایی می باشد که دارای رادیاتور است. استفاده از پارکت برای مکان هایی که گرمایش از کف می باشد بسیار مقرون به صرفه می باشد.

نکته ای را که می بایست مورد توجه قرار داد این مورد می باشد که گونه های چوب از قبیل جاتوبا، راش (beech) و افرا (maple) بیشتر از بلوط (oak) مستعد ایجاد شکاف می باشند. بنابراین اطمینان حاصل کردن از دما و هوای مناسب و صحیح برای اتاق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. توصیه می شود که پارکت چوبی به طور دائمی به کف چسبانده شود و این بدین معناست که می توانید از کفپوشی کاملا ثابت و پایدار برای راه رفتن بهره ببرید.

نکاتی برای برخورداری از پارکتی زیبا

  1. از ورود گرد و خاک به داخل خانه خودداری فرمایید.

از پادری در مقابل درب های ورودی استفاده نمایید. حتی الامکان کفشی که در بیرون از خانه از آن استفاده نموده اید را خارج از خانه از پا در آورید.  

  1. از ایجاد خراش و ساییده شدن اجتناب فرمایید.

به منظور جلوگیری از ایجاد خراشیدگی بر روی پارکت از ضربه گیر برای پایه های میز و صندلی استفاده نمایید.  

  1. همیشه سطح پارکت خود را تمیز نگه دارید.

به طور منظم سطح پارکت چوبی را جارو برقی بزنید و هر گونه رطوبتی بلافاصله می بایست خشک شود.