براق کننده پارکت
تعداد بازدید: 2031تعداد نظرات: 0
1396/12/02 - 16:42

براق کننده پارکت

به منظور براق نمودن پارکت می توان ازcleaner های مخصوص استفاده نمود اما یکی از ساده ترین روش ها برای پاک کردن آن استفاده از دستمال مرطوب و بعد از آن دستمال خشک می باشد. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کفپوش چوبی رعایت این نکات الزامی می باشد : با کفش کثیف بر روی پارکت راه نروید، ناخن های حیوانات خانگی خود را کوتاه نمایید و از ضربه گیر برای پایه های مبلمان خود استفاده کنید.

پارکت چوبی جذاب و بسیار مقاوم می باشد به طوری که به خانه و محل مورد کاربرد ارزش خاصی می بخشد. این در حالی است که برخی افراد با این ذهنیت که نگهداری از کفپوش چوبی دشوار می باشد از کاربرد کفپوش چوبی خودداری می نمایند. یکی از مواردی که دارندگان کفپوش چوبی همیشه از آن شکایت دارند کدر شدن سطح پارکت بعد از گذر زمان می باشد.  

دلایل اندکی منجر به کدر شدن و از دست دادن براقیت سطح کفپوش چوبی خواهد شد. برخی اوقات با رعایت دستورالعمل های ساده در روال عادی زندگی می توان به خوبی از کفپوش چوبی نگهداری و مراقبت نمود. پارکت چوبی متریال بی نظیری برای پوشش کف می باشد و در صورتی که به طرز صحیح و درست نگهداری شود برای سالهای طولانی براق خواهد ماند.

آیا فینیش(پوشش) نهایی پارکت چوبی نیازمند بازسازی می باشد؟

فینیش نهایی پارکت برای همیشه در کیفیت بالایی قرار نخواهد داشت به همین دلیل می بایست نگهداری و مراقبت از آن که کار بسیار ساده ای است را مورد توجه قرار داد. به راحتی می توان با رعایت برخی نکات طول عمر مفید فینیش نهایی پوشش چوبی را افزایش داد که این نکات شامل عدم راه رفتن با کفش بر روی کفپوش چوبی، کوتاه کردن ناخن حیوانات و استفاده از ضربه گیر برای پایه ی مبلمان می باشد. با وجود رعایت این اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه بازهم در نهایت فینیش نهایی کفپوش چوبی نیازمند بازسازی هستند.  

این نکته باید در نظر گرفته شود که در صورت استفاده از واکس بر روی سطح کفپوش چوبی، بعد از گذشت زمان احتمال کدر شدن آن بسیار بالا خواهد بود به همین دلیل توصیه می شود از این ماده برای براق نمودن استفاده نگردد. به منظور از بین بردن واکس به کار رفته بر روی کفپوش تمام چوب فضای داخلی می بایست از محلول های تجاری مخصوص استفاده نمود.

آیا پارکت را با زمین شور تمیز می نمایید؟

پیش از استفاده از زمین شور یا طی بهتر است سطح کفپوش چوبی جارو زده و تمامی گرد و خاک موجود بر روی آن زدوده شود.

به منظور براق کردن پارکت علاوه بر استفاده از زمین شور مرطوب می توان از برخی محصولات مخصوص نیز استفاده نمود که در صورت نیاز می توان از شرکت تامین کننده درخواست نمود تا آنها را به مشتریان معرفی نمایند.

از محلول های شستشو دهنده به چه میزان باید استفاده نمود؟

آگاهی از اینکه به چه میزان از محلول های پاک کننده باید استفاده نمود مهارتی است که قابل یادگیری می باشد. برخی تصور می کنند هرچه میزان cleaner بیشتری استفاده شود قدرت براق کردن و پاک کنندگی آن افزایش می یابد که این تفکر کاملا اشتباهی می باشد زیرا در صورت تمایل به افزایش قدرت پاک کنندگی و براقیت مورد نظر می بایست آب و cleaner به نسبت مناسبی با یکدیگر مخلوط شوند.

برای تمیز کردن پارکت می بایست از میزان آب بسیار کمی استفاده نمود زیرا میزان غیر استاندارد آب منجر به پوسیدگی و آسیب های جدی به کفپوش چوبی می گردد. در صورتی که بر روی پوشش چوبی آب ریخته شود توصیه می شود بلافاصله خشک گردد و اجازه داده نشود آب بر روی آن برای طولانی مدت بماند چرا که دچار خسارت سنگینی خواهد گردد.

از دیگر روش های بسیار سودمند برای براق نمودن کفپوش چوبی استفاده از دستمال یا زمین شور خشک بعد از تمیز کردن آن با دستمال مرطوب می باشد. این کار باعث می شود سطح کفپوش چوبی براق گردد و تمامی لکه های موجود بر روی آن از بین رود.

شرکت پارس آرای کوهستان با برخورداری از دانش فنی و تخصص ویژه ی مدیران خود در زمینه ی تامین و اجرای چوب های تخصصی از قبیل پارکت، نما، دکینگ، پنل های سازه ای، خانه های چوبی، مبلمان فضای باز و مبلمان و المان های شهری توانسته است از فعالان پیشرو و موفق در این صنعت گردد. این مجموعه علاوه بر فراهم نمودن چوب های با کیفیت وبهره مند از استانداردهای جهانی، با کارآفرینی در زمینه ی های مختلف به رونق برخی مشاغل کمک نموده است.  

در زمینه ی کفپوش چوبی می توان به جرات بیان کرد پارس آرای کوهستان بزرگترین تامین کننده ی کفپوش چوبی در ایران می باشد که دارای نمایندگی هایی از معتبرترین برندهای جهانی است و با عرضه ی محصولاتی با کیفیت در گونه  و رنگ های متنوع پرچم دار این عرصه می باشد. علاوه بر تنوع محصولات، قیمت رقابتی این مجموعه آن را مبدل به برندی منحصر به فرد نموده است.    

پارس آرای کوهستان در زمینه ی نما، دکینگ، پنل های سازه ای نیز نام آشنا می باشد. تامین و اجرای نمای چوبی بسیاری از بزرگترین مراکز تجاری و ساختمان های تهران و شهرستان ها توسط این شرکت انجام گرفته است. خدمات پس از فروش این مجموعه نیز در راستای رضایت مشتریان در درجه ی کیفی بسیار بالایی صورت می پذیرد. برای اطلاع از محصولات و چگونگی فعالیت این مجموعه می توانید با دپارتمان فروش 7-22631405-021 تماس حاصل بفرمایید و از شوروم گروه پارس آرای کوهستان بازدید به عمل آورید.