s
با یک آلاچیق چوبی محیط خود را به محیطی گرم تبدیل کنید
تعداد بازدید: 282تعداد نظرات: 0
1398/10/14 - 09:26

با یک آلاچیق چوبی محیط خود را به محیطی گرم تبدیل کنید

امروزه در محوطه‌های بزرگ اماکن پرورشی و فضاهای سبز وسیع و ... اطاقک‌هایی که کاملاً با مصالح ساختمانی بنایی متفاوت می‌باشد ساخته شده‌اند که نقش آنها نوعی سایه بان و یا استراحت گاهی موقتی برای استفاده کنندگان است.

با یک آلاچیق چوبی محیط خود را به محیطی گرم تبدیل کنید

امروزه در محوطه‌های بزرگ اماکن پرورشی و فضاهای سبز وسیع و ... اطاقک‌هایی که کاملاً با مصالح ساختمانی بنایی متفاوت می‌باشد ساخته شده‌اند که نقش آنها نوعی سایه بان و یا استراحت گاهی موقتی برای استفاده کنندگان است.

معمولاً در ساختن این گونه اطاقک‌ها که به آن‌ها آلاچیق گفته می‌شود، نکاتی را که از نظر چشم انداز و برخورداری از زیبایی منطقه ضروری می‌باشند مورد توجه قرار می دهند. گاهی در میان یا کنار این گونه آلاچیق ها ، حوضچه های کوچکی احداث می‌کنند و یا در وسط آن از درختان پا بلند که بتواند در بالای آن چتری به منظور ایجاد سایه و تنوع در یکنواختی ایجاد نماید، استفاده می‌کنند. معمولاً برای ساختن و نصب آلاچیق‌ها یک فرمول مشخص وجود ندارد. گاهی آلاچیق ها را در کنار استخرهای بزرگ، آب نماها یا بر فراز بلندی در محوطه‌های بزرگ، در میان توده‌ای از درختان که حالت جنگلی دارند بنا می‌کنند.

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترمووود|خرید چوب ترموود

آلاچیق خود را با هر مصالحی نسازید

برای احداث آلاچیق و دیگر فرم‌هایی که بتواند نقش سایه‌انداز را با کاربری‌های متفاوت داشته باشند، از انواع مصالح ساختمانی استفاده می شود. آلاچیق‌ها علاوه بر سرپناه و سایه‌انداز بایستی نقش پناهگاه را به هنگام نا‌مساعد بودن آب و هوا نیز داشته باشند. بنابراین پی یا پایه های آلاچیق را تا ارتفاع نیم متر با سنگ، آجر یا بتن بالا آورده و در روی آن‌ها به انواع و اشکال مختلف دیواره و طاق را با مصالحی از قبیل آهن گرد یا تسمه ای، نبشی و چوب خراطی شده یا طبیعی به ارتفاع حداکثر2.5 متر بنا می‌کنند.

 

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود|خرید ترمووود

 نقشه ساختمانی آلاچیق را به صورت چند ضلعی منظم، مربع، دایره یا مستطیل و... با طاق گنبدی یا ساده‌ترین آن به صورت مسطح طراحی کرده و می‌سازند. دیواره‌های آلاچیق توسط گیاهانی رونده یا پیچنده به منظور ایجاد دیوار و فضایی زیبا محصور می‌شوند. لذا در فواصل معینی از ستون‌ها یا پایه‌های آلاچیق، گیاهان سریع الرشد کاشته می‌شود. گاهی به جای گیاهان زینتی از برخی درختان میوه، مانند مو و یا درختانی که بتوان به آن‌ها فرم داد، کاشته می‌شوند. در داخل آلاچیق، می‌توان از میز و صندلی‌های چوبی یا از سکو‌بندی چوبی استفاده کرد. معمولاً کف آلاچیق را بنا به موقعیت محل، با چوب های فرآوری شده می پوشانند.

 

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود|خرید چوب ترمووود

معرفی گونه ای دیگر از پهن برگان تجاری به نام شمشاد :

BOXWOOD

Buxus sempervirens

Buxaceae

درخت : نام شمشاد برای درختان مختلفی با چوب سنگین و بافت ریز و یکنواخت و رنگ زرد کمرنگ به کار می‌رود ولی به طور دقیق به درختان گونه‌های Buxus ، یا دقیق‌تر شمشاد اروپایی بر می گردد. شمشاد به طور بومی در انگلستان، سرتاسر اروپای جنوبی، ترکیه و ایران وجود دارد. شمشادهای واقعی دیگر در آسیا و آفریقای جنوبی می رویند. شمشاد اروپایی در بهترین حالت درختی کوچک با حداکثر ارتفاع 12 متر است ولی اغلب فقط کمی بزرگتر از یک بوته است. چوب آن به فرم گرده بینه‌های کوچک و اغلب تنها با قطر 12 – 10 سانتیمتر در بازارهای تجارتی داد و ستد می‌شود.

چوب : چوب شمشاد دارای رنگ زرد متمایزی است و در زمره ریز بافت‌ترین چوب‌های تجارتی می‌باشد. الیاف آن راست یا بیشتر نامنظم است، مخصوصاً در چوب‌هایی که از تنه‌های کج و معوج به دست آمده باشند. چوبی است سنگین و حتی پس از خشک شدن در آب نیمه شناور باقی می ماند .

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترمووود|خرید چوب ترموود

ویژگیهای فنی : شمشاد بایستی به دقت خشک شود تا شکاف برندارد ولی به محض خشک شدن، کاربرد آن بستگی به خصوصیات کاریش دارد. چوب بسیار خوبی برای خراطی است و جزئیات قابل توجهی را می توان در آن کنده کاری کرد، لذا چوبی مهم برای گراورسازی به شمار می رود .

 کاربردها : چوب شمشاد تاریخچه ای طولانی دارد. در کتاب مقدس و ادبیات باستانی کلاسیک به شانه‌هایی از جنس شمشاد، قرقره هایی نخریسی، لوح‌های مخصوص نوشتن و کاربرد آن در خاتم کاری‌های زینتی اشاره شده است. در سال‌های اخیر به خصوص در گراورهای چاپ، برای خط کش و ماکو به ویژه در صنعت ابریشم استفاده می‌شده است. امروزه علیرغم مقدار محدود در دسترس این چوب، برای خراطی‌های کوچک مانند مهره‌های شطرنج، پیچ سر بطری و گاه در دسته ابزار شهرت دارد.

شرکت پارس آرای کوهستان| خرید و فروش چوب ترموود|خرید چوب ترمووود

شرکت پارس آرای کوهستان با دارا بودن مهندسین مجرب و کارآزموده در زمینه طراحی و اجرای انواع آلاچیق های چوبی  و داشتن نمایندگی های معتبر از کمپانی های مطرح ترموود می تواند کمک بسزایی به شما کارفرمایان محترم نماید . جهت دریافت اطلاعات بیشتر از محصولات شرکت با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید . 

>شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود|خرید چوب ترمووود