s
انواع پارکت چوبی در پارس آرای کوهستان
تعداد بازدید: 735تعداد نظرات: 0
1397/09/21 - 12:16

انواع پارکت چوبی در پارس آرای کوهستان

پارکت مربائو دارای رنگ قرمز قهوه ای رنگ است که خطوط ریز طلایی آن را به طور خاصی در میان گونه های دیگر منحصر به فرد نموده است. یکی از پروژه هایی که پارس آرای کوهستان از پارکت مربائو استفاده نموده است ویلایی واقع در خزر شهر می باشد.

شرکت پارس آرای کوهستان یکی از تامین کنندگان و مجریان پارکت  در ایران می باشد که دارای نمایندگی دو برند معتبر بوئن محصول کشور آلمان و باورک محصول کشور سوئیس می باشد. این مجموعه دارای هزاران پروژه می باشد که در این مقاله به یکی از آنها اشاره می نماییم. این ویلا در خزرشهر جنوبی قرار دارد و کارفرمای آن مهندس عبود زاده می باشد. نوع پارکت به کار رفته در این پروژه مربائو به ابعاد 2200*215*14 میلی متر است. متراژ پارکت به کار رفته در این ویلا 60 متر مربع است که فرمت آن longstip s-strip می باشد. زیبایی رنگ پارکت مربائو به گونه ای است که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند. گرما و جذابیت این کفپوش فضای ویلا را بسیار دلنشین نموده است به طوری که توانسته است محیطی خاص برای این ویلا پدید آورد.

پارکت چوبی مربائو

نام های متداول درخت مربائو، Kwila و Ipil و نام های علمی آن Intsia spp، bijuga و palembanica است. درخت مربائو از جنوب افریقا تا آسیای شرقی و استرالیا پراکنده و در این نواحی رشد می نمایند. زادگاه اولیه این گونه از درخت گینه نو جزیره ای در شمال استرالیا می باشد. در خصوص ابعاد و اندازه ی این درخت می توان گفت دارای طولی برابر با 130 تا 200 فوت که معادل 40 تا 60 متر است و قطر تنه ی آن 1.2 تا 1.5 متر می باشد. وزن میانگین آن در حالت خشک برابر با 815 کیلوگرم بر متر مکعب  می باشد.

این گونه چوب زمانی که تازه برش خورده است دارای رنگی قهوه ای نارنجی می باشد که بعد از گذشت زمان رنگ آن به قرمز قهوه ای تغییر می یابد. هر قطعه و تخته ی آن دارای رنگ و طرح متنوعی می باشد که به طور خارق العاده ای زیبا و جذاب می باشد. این گونه از چوب دارای خطوط ریز و کوچک زرد رنگ می باشد که به دلیل وجود ذخایر معدنی به وجود آمده است. این خطوط زرد کوچک که در چوب مربائو وجود دارد آن را از دیگر گونه ها متمایز نموده است به طوری که در میان صدها گونه به راحتی قابل تشخیص می باشد.                                                                                                                                                                                                 

بافت و رگه های پارکت مربائو به صورت مستقیم و در هم بافته می باشد. بافت این چوب درشت و دارای درخشندگی ویژه ای است.

پارکت چوبی و مقاومت در برابر پوسیدگی

مطابق با تحقیقات صورت گرفته این گونه ثابت شده است که چوب درخت مربائو دوام فوق العاده بالایی دارد و در مقابل پوسیدگی و حمله ی حشرات بسیار مقاوم می باشد. این مقاومت ذاتی مربائو را مبدل به متریالی نموده است که بسیار مناسب برای پارکت است.

چوب مربائو قابل چسب خوردن است بنابراین وقتی در کاربرد پارکت مورد استفاده قرار می گیرد هیچ گونه مشکلی وجود نخواهد داشت. اما به دلیل تراکم و چگالی بالای آن اره کردن آن سخت می باشد. زمانی که این چوب اره می شود و یا سمباده می خورد رایحه ای بسیار منحصر به فرد و بی نظیر از آن آزاد می شود که در بعضی از اوقات منجر به عطسه می شود.

مصارف چوب مربائو

چوب مربائو در کاربردهای متداولی مورد استفاده قرار می گیرد که شامل پارکت، مبلمان، ساز آلات موسیقی، محصولات چوبی و همچنین موارد بسیار متعدد دیگری می شود.

یکی از دلایل کاربرد مربائو در پارکت، دوام و استقامت بسیار بالای آن می باشد که در کنار این ویژگی ها زیبایی و جذابیت طرح و رنگ مسحور کننده آن است که دلیل مضاعف بر این انتخاب شده است. امروزه پارکت یکی از کفپوش های بسیار محبوب در میان افراد مختلف از قبیل مهندسین، آرشیتکت ها و همچنین خانم های خانه دار شده است. شرکت پارس آرای کوهستان یکی از تامین کننده های پارکت طبیعی در طرح ها و رنگ های متنوع در ایران با برندهای بوئن آلمان و باورک سوئیس می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پروژه های مختلف و محصولات این مجموعه می توانید به سایت و صفحات اینستاگرام مراجعه فرمایید و یا با کارشناسان دپارتمان فروش 7-22631405-021 این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

یکی از ویژگی های خاص این مجموعه علاوه بر ارائه محصولات متنوع خدمات بی نظیری است که ارائه می شود. نصب مناسب و بی عیب و نقص پارکت در طرح های مختلف از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و در زیبایی و جذابیت آن بسیار تاثیر گذار می باشد.