آیا پارکت چوبی تهدیدی برای محیط زیست است؟
تعداد بازدید: 529تعداد نظرات: 0
1396/12/16 - 14:32

آیا پارکت چوبی تهدیدی برای محیط زیست است؟

پارکت چوبی به دو صورت یک تکه و چندلایه وجود دارد. کفپوش های چوبی چندلایه (Engineerd) از پارکت های یک تکه ارزان تر می باشد و همچنین به دلیل استفاده از چند لایه چوب طبیعی در مقابل پیچ خوردگی و تورم از استحکام بیشتری برخوردار می باشد. کفپوش چوبی یک تکه (Solid) نیز از مزایای بسیاری برخوردار است که یکی از آنها قابلیت ساب و لاک خوردن به دفعات بالا می باشد.

امروزه تمایل استفاده از کفپوش های چندلایه بیشتر وجود دارد. گرایش به انتخاب پارکت Engineered بنا به دلایلی می باشد که در این قسمت به آنها اشاره خواهیم کرد:

1. کفپوش چوبی چند لایه از استحکام بیشتری برخوردار است زیرا امکان خم شدن و تاب برداشتن کمتری دارد.

2. کفپوش چوبی چندلایه در مقایسه با کفپوش چوبی یک تکه (Solid) از قیمت مناسب تری برخوردار می باشد بنابراین با انتخاب و نهایتا کاربرد این متریال می توان مقدار بیشتری از پول خود را ذخیره نمایید.

 آیا پارکت یک تکه و چند لایه را می توان ساب زد؟

به منظور آنالیز کفپوش های چندلایه می بایست ویژگی های کفپوش های چوبی یک تکه را بررسی نماییم. اگرچه کفپوش چوبی چندلایه دارای برتری هایی نسبت به کفپوش چوبی یک تکه می باشد اما می بایست خاطر نشان کنیم پارکت یک تکه یا Solid  نیز دارای مزیت هایی بسیاری می باشد.

یکی از ویژگی های کفپوش چوبی امکان ساب و لاک خوردن به دفعات می باشد این بدین معناست که چوب قابلیتی دارد که امکان بازسازی صد در صدی آن وجود دارد. این قابلیت برای کفپوش چوبی چندلایه تا سه بار امکان پذیر می باشد اما برای کفپوش چوبی یک تکه، بدون محدودیت و به دفعات قابل اجرا می باشد. پارکت های Engineered  که دارای کام و زبانه می باشند اگر بیش از دفعات مجاز ساب زده شوند امکان شکسته شدن آنها وجود خواهد داشت.

انواع پارکت چوبی در پارس آرای را بشناسید!

پارس آرای کوهستان نماینده ی انحصاری برند بوئن (Boen) در ایران، تامین کننده و مجری کفپوش های تمام چوب و چند لایه می باشد که در طرح و انواع مختلف موجود می باشند. پارکت های بوئن در فرمت های مختلفی از قبیل یک تکه (Solid)، سه لایه (3layer)، دو لایه (2layer)، الواری (Plank)، سه باند (3Strips) و دو باند (2Strips) وجود دارد. 

پارکت های بوئن (Boen) گونه های مختلف چوب از قبیل  بلوط (Oak)، مرباوو (Merbau)، گردو (Walnut)، راش (Beech)، گیلاس (Cherry)، اش (Ash)، افرا (Maple) و جاتوبا (Jatoba) را شامل می شود.

چوب درخت بلوط دارای تنوع بسیاری در طرح و رنگ است که با توجه به ویژگی های منحصر به فرد خود از لحاظ دوام، استحکام و مقاوم بودن در برابر حمله ی حشرات و موریانه به طور گسترده ای به عنوان کفپوش چوبی مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی چوب درختان دارای رنگ متمایز و خاص خود می باشند. محصولات برند بوئن شامل طیف گسترده ای از رنگ ها می باشد که متناسب و هماهنگ با هر رنگ مبلمان و دکوراسیونی خواهد بود. چوب های مورد استفاده در کفپوش های چوبی بوئن دارای تنوع بسیاری از روشن تا تیره هستند که سلیقه ی تمام افراد را تامین خواهد نمود. 

آیا استفاده از چوب ذخایر جنگلی را تهدید می کند؟

برخی از افراد به دلیل فقدان اطلاعات کافی و لازم و عدم آگاهی در خصوص جنگل های پایدار، نگران از دست دادن ذخایر جنگلی و آسیب رساندن به محیط زیست می باشند. به منظور شفاف سازی این برداشت اشتباه و غلط در اینجا به طور کوتاه و مختصر اثبات می نماییم که استفاده از چوب طبیعی در صنایع مختلف هیچ گونه ضرر و آسیبی برای محیط زیست و ذخایر جنگلی در سرتاسر دنیا نخواهد داشت.

چوب های تامین شده توسط پارس آرای کوهستان که مورد استفاده در کاربردهایی از قبیل نما، پارکت چوبی، دکینگ و صدها مورد دیگر نیز هستند دارای گواهی نامه از موسسات و انجمن های حفاظت از محیط زیست می باشند. از الزامات این گواهی نامه ها استفاده از چوب درختان تامین شده از جنگلهای پایدار می باشد. جنگل های پایدار به جنگل هایی اطلاق می شود که به ازای قطع هر درخت نهالی کاشته می شود. پروسه ی رشد و نمو نهال و درختان جوان با پروسه ی رشد درختان مسن متفاوت می باشد. درختان جوان به منظور رشد نیازمند دی اکسید کربن بیشتری می باشند بنابراین اکسیژن بیشتری تولید می نمایند بنابراین نه تنها به محیط زسیت آسیب نمی رسانند بلکه برای کره ی زمین دارای سود و فایده ی بیشتری نیز می باشد.  

پارس آرای کوهستان با بهره گیری از دانش فنی و تجربه ی مدیران خود در زمینه ی تامین و اجرای چوب های تخصصی صنعت ساختمان در زمینه ی نما، پارکت چوبی، دکینگ، پنل های سازه ای، خانه های تمام چوب، مبلمان فضای باز و مبلمان و المان های شهری گامی موثر در کاربرد متریال طبیعی در صنعت ساخت و ساز نموده است. این مجموعه دارنده ی نمایندگی هایی از بهترین و معتبرترین برندهای از قبیل باورک، بوئن، دیتزل، ترموری، آکویا، موکوپینوس، دلد و چندین برند دیگر می باشد. مشتریان محترم برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات پارس آرای کوهستان می توانند از نمایشگاه ها، همایش ها و سمپوزیوم های که توسط این گروه در تهران و شهرستان ها برگزار می شود بازدید به عمل آورند و با دست آوردهای جدید این مجموعه آشنا شوند و همچنین از مشتریان محترم دعوت به عمل می آوریم از شوروم دپارتمان فروش این مجموعه در دفتر مرکزی واقع در خیابان ظفر دیدن فرمایند تا با دنیای چوب آشنایی بیشتری پیدا کنند.