آیا نگران چگونگی مراقبت و نگهداری پارکت چوبی هستید؟
تعداد بازدید: 611تعداد نظرات: 0
1397/01/20 - 11:21

آیا نگران چگونگی مراقبت و نگهداری پارکت چوبی هستید؟

آیا علاقه مند به پارکت چوبی هستید اما نگران مراقبت و نگهداری از آن می باشید؟ در این مقاله به بررسی مراقبت، نگهداری و نظافت پارکت پرداخته شده است و راهکارهای بسیار ساده ای پیشنهاد شده است که با به کارگیری آنها می توانید عمر پارکت خود را افزایش دهید و از کفپوشی براق بهره ببرید.

کفپوش داخلی ساختمان ها و فضاهای سرپوشیده یکی از عوامل بسیار مهم از لحاظ زیبایی شناختی، آسایش و آرامش ساکنین محسوب می شود. یکی از پرطرفدارترین کفپوش هایی که برای کف مورد استفاده قرار می گیرد پوشش طبیعی می باشد که در میان متریال های طبیعی، پارکت چوبی از مناسب ترین موارد به شمار می آید. برای بهره گیری از پارکتی با کیفیت در هنگام خرید باید دقت داشته باشید از برندهای مرغوب تامین شود و همچنین بعد از نصب می بایست از آن به خوبی مراقبت و نگهداری گردد.

راه حل های مراقبت از پارکت چوبی 

به منظور حفظ و نگهداری صحیح و افزایش طول عمر کفپوش چوبی برخی نکات را می بایست در نظر گرفت که در این جا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از آسیب رساندن گرد و خاک، گل و سنگ ریزه به پارکت چوبی، در مقابل درب های ورودی از پادری استفاده شود. همچنین در مقابل سرویس های بهداشتی نیز فرش یا پادری مناسب قرار گیرد تا رطوبت موجود در آن ناحیه به پارکت صدمه وارد نکند. به یاد داشته باشید برای تمیز نمودن کف از کشیدن و یا سر دادن وسایل منزل و مبلمان خودداری شود و تنها با بلند کردن، آنها را جابجا نمود تا آسیبی به سطح پارکت وارد ننمایند. اگر حیوان خانگی شما در مکانی که کفپوش آن پارکت می باشد رفت و آمد دارد حتما در نظر داشته باشید ناخن های آنها کوتاه نگاه داشته شود زیرا سطح چوب را خراشیده خواهد کرد و براقیت و مسطح بودن آن را از بین خواهد برد. یکی دیگر از موارد با اهمیت در خصوص نگهداری و مراقبت از چوب کف، استفاده از پدهای ضرب گیر به پایه های میز، صندلی و مبلمان می باشد تا از خراشیده شدن و پوسته شدن کف جلوگیری شود. از راه رفتن با کفش های پاشنه بلند بر روی کفپوش چوبی اجتناب شود زیرا خط های عمیقی بر روی آن به وجود خواهد آورد.

نکته ی جالبی که در اینجا باید مطرح کرد این موضوع می باشد که در صورت آسیب دیدگی چوب پارکت به دلیل هر یک از موارد بالا، امکان بازسازی آن وجود دارد و می توان بدون هیچ نگرانی مجددا از کفپوش چوبی کاملا نو و بی نقص بهره برد.

پارکت چوبی و خدمات پس از فروش

بازسازی پارکت می بایست توسط کارشناسان و تکنسین های کار آزموده انجام گردد زیرا نیازمند تجربه کافی و لازم می باشد. شرکت پارس آرای کوهستان تامین کننده ی برتر چوب های تخصصی صنعت ساختمان می باشد که با بهره گیری از مهندسین و کارشناسان مجرب در زمینه ی اجرا نیز از پرچم داران این حوزه می باشند. برای اطلاع از محصولات این مجموعه و خدمات پس از فروش می توانید با بخش فروش تماس حاصل بفرمایید و با دنیای جذاب چوب آشنا شوید.

یکی دیگر از موارد با اهمیت نظافت پارکت می باشد که این کار باید به طور اصولی انجام پذیرد زیرا در صورتیکه بدون آگاهی انجام شود منجر به آسیب دیدن چوب خواهد شد. برای تمیز نمودن پارکت می توان از یک زمین شور مرطوب استفاده نمود فقط باید این نکته را درنظر داشت که آب مورد استفاده به میزان کمی استفاده شود زیرا اگر زمین شور خیس باشد آسیب جدی به چوب وارد خواهد کرد بنابراین به خاطر داشته باشید از دستمال و زمین شور مرطوب استفاده شود. در صورت ایجاد لکه می بایست بلافاصله اقدام به برداشتن لکه نمود زیرا در صورت باقی ماندن لکه به مدت طولانی امکان باد کردن و صدمه خوردن به چوب وجود دارد. توصیه می شود برای برخورداری از پارکتی براق به طور منظم سطح آن را تمیز نمود زیرا در صورت باقی ماندن گرد و غبار به مدت طولانی، با رفتن بر روی آن امکان ساییده شدن و از بین رفتن براقیت آن خواهد بود. برای پاک کردن سطح پارکت چوبی می توان از حلال های استاندارد نیز استفاده نمود اما به خاطر داشته باشید از حلال هایی با PH بالا استفاده نشود.