s
آیا آکویا گزینه مناسبی است ؟
تعداد بازدید: 1282تعداد نظرات: 0
1395/11/15 - 11:38

آیا آکویا گزینه مناسبی است ؟

فرآیند آکویا از منابع پایدار تامین می شود، فرآیندی بدون سم است که طبیعت را قادر می سازد تا محصولی بادوام و پایدار با مزایای محیط زیستی تولید نماید.

آکویا چیست و چرا گزینه مناسبی است؟

تخته های آکویا متشکل از بخشهای چوبی است که با هم لمینیت شده تا محصولی بادوام تر را که مضرات کمتری دارد، تولید نماید. چوب آکویا از منابع پایدار تامین می شود. نتیجه چوب یک لایه با دوام، پایدار، معتبر و زیبایی است که دارای ویژگی های اجرایی چوبهای سخت با دوام مناطق گرمسیری است اما دارای مزایای ارزشمند محیط زیستی نیز است. آکویا می تواند جهت تولید محصولات زیبا، محصولات ظریف سفارشی مانند در و پنجره که نگهداری آن کم زحمت است، بسیار مقاوم است و حتی می شود انتظار داشت که با چوبهای سخت با قابلیت دوام بالاا مانند بلوط و ساج برابری کند.

ده دلیلی که چرا باید آکویا را انتخاب نمود:

  1. دوام : چوبکاری شما در مدت زمان طولانی دوام خواهد داشت و برای حداقل 60 سال نیاز به تعویض نخواهد داشت.
  2. محصول طبیعی زیبا که می تواند در انتهای عمر آن روکش، تعمیر یا بازیافت شود.
  3. مقاوم : درها و پنجره ها در برابر کوچک شدن یا باد کردن مقاوم هستند.
  4. حفظ و نگهداری آسان : محصولات ترمو شده در کارخانه به مدت 10 سال گارانتی می شوند.
  5. پایدار : آکویا با افزایش دوام و پایداری چوب دارای رشد سریع با فراوانی در دسترس، دارای مزایای محیط زیستی قابل توجهی نسبت به چوبهای سخت دارای رشد کند می باشد که اغلب از جنبه عرضه پایدار محدود هستند.
  6. غیر سمی : فرایند استیله کردن جهت تغییر ساختار مولکولی چوب بکار می رود تا آکویا را بصورت غیر سمی تولید نماید تا اینکه سایر فرآیندها و مقدمات برای حفاظت از چوب نرم و سخت بکار رود.
  7. 100 درصد قابل بازیافت است.
  8. عایق طبیعی : بطور قابل توجهی دارای کیفیت عایق ترموشده توسعه یافته تری نسبت به اکثر چوبهای سخت است.
  9. انطباق پذیر : می تواند بصورت مات یا شفاف با آب پرداخت شود بطوریکه دوام آن تا سه برابر بیشتر می شود.
  10. امتحان خود را پس داده :آکویا طی مدت زمان زیادی در انواع شرایط آب و هوایی ( بالای زمین، زیر زمین و حتی در آب ) امتحان خود را پس داده است.

انتخاب آکویا در وینچستر

آکویا برای ساخت چارچوب ها و درب های خارجی، سفارشی تاشو و فرانسوی در سراسر ملک انتخاب شد. چوب آکویا محصول کمپانی نازک کاری SB  مشخصا به علت دوام بالا، ثبات خوب و نیاز کمی که به نگهداری دارد انتخاب شده است. به علاوه، آکویا عایق بسیار خوبی است که برای آب و هوای انگلستان ایده آل است.

انتخاب آکویا برای پنجره ها و ورودی رتردام

طراحی خانه به طوری است که از گرم شدن مفرط آن جلوگیری می کند چون نمای آن به سمت جنوب بسته تر است و یک پنجره آکویای بزرگ و دوست داشتنی مشرف به آب های بخش شمال غربی دارد. آکویا به دلیل عایق بودن، دوام بالا و پایداری خوبی که دارد برای ساخت پنجره ها و ورودی ماک انتخاب شده است. پنجره آکویا دوام کلاس 1 دارد و در تمام فصول سال بدون زحمت باز خواهد شد. این چوب ظاهر براقی دارد که جلوه زیبایی ایجاد می کند و این خود یکی از دلایل انتخاب آن است.

انتخاب آکویا برای روکش بخش اضافه شده به ساختمان در لندن

یک منزل خانوادگی در جنوب شرق لندن است که فضای جدیدی برای سرگرمی نیاز داشت. این خانه همچنین یک باغ بزرگ دارد که ارتباط اندکی با فضاهای داخلی داشت. معماران شرکت WMOR  طراحی طبقه همکف را به طور کامل طبقه تغییر دادند تا یک آشپزخانه انعطاف پذیر و یک نشمین مشرف به باغ در آن بسازند. آکویا به دلیل ظاهر زیبایی خوبی که دارد و عایق بودن آن بهتر از مواد دیگر است برای پوشش دادن روکار این بخش انتخاب شد. صاحبان این خانه می خواستند از پایدار ترین مواد ممکن استفاده کنند.

انتخاب آکویا برای پروژه بازسازی در لندن

چوب آکویا برای بازسازی یک ساختمان اواخر دوره ویکتوریا در لندن انتخاب شد. این ساختمان به حالت یک انبار در آمده بود و برای تبدیل شدن به یک خانه نیاز به نوسازی عمده داشت. اوضاع ساختمان به ترتیبی بود که در و پنجره ها چنان خراب شده بود و باید عوض می شد. آکویا به علت دوام و ثباتی که دارد برای ساخت پنجره ها و درها انتخاب شد. نازک کاری هایی که به جای المان های قبلی گذاشتند باید با الزامات منطقه هماهنگ می بود. در مجموع 10 پنجره جدید از نوع کشویی و باز شو و 5 درب جدید در این ملک نصب شد که همه از آکویا است. از زمان نصب این درب ها و پنجره ها منظره کلی خیابان بهبود چشمگیری یافته است.

آکویا برای نجات ساختمان میراث فرهنگی برمودا 

گروه BS & R توزیع کننده عمده آکویا در برمودا به سفارش گروه ساخت و سازCorreia ، محصولات آکویا را به دلیل تضمین داوم 50 ساله در سازه های روی زمین برای ساخت پنجره های کشویی و محصولات چوبی فضای بیرون انتخاب کردند. یکی از خاصیت های مهم آکویا این است که می توان بدون نیاز به نگهداری چندانی آن را طولانی مدت در فضای بیرونی رها کرد. دلیل دیگر انتخاب آکویا دوام طولانی مدت در محیط های آب و هوایی مخصوص است چون این پروژه در کنار دریا است و باید از چوب بادوامی برای آن استفاده می کردند که توان مقابله با رطوبت داشته باشد. شرکت BS & R از مشارکت در نجات این ساختمان تاریخی از میراث فرهنگی برمودا بسیار خوشحال است و استفاده از آکویا به به دلیل منافع چشمگیر زیست محیطی که دارد انتخاب درستی است. 

انتخاب آکویا برای ساخت درب های منحنی، تاشو و کشویی

آکویا به عنوان چوب ایده آل برای ساخت درب های آکاردئونی، کشویی و منحنی در پروژه ای به نام هرمیتاژ انتخاب شده است. آکویا به دلیل ظاهر زیبایی و ثبات ابعادی بالا در برابر تغییرات آب و هوایی فصلی انتخاب شده است.

انتخاب آکویا برای یک ملک خصوصی در کالیفرنیا

آکویا برای ساخت پله بیرونی، نرده و راه پله انتخاب شده است. همین طور تیرهای داخلی، روکار سقف، سطح دیوارها، روکش گچ در سراسر این ملک در کالیفرنیا از این ماده تهیه است. آکویا به دلیل ظاهر زیبا و نیاز کمی که به نگهداری دارد با توزیع شرکت ملی چوب و ماشین کاری برای این پروژه انتخاب شده است. آکویا با توجه به دوام کلاس 1 و اعتبار زیست محیطی عالی که دارد برای این پروژه انتخاب شده است.

آکویا برای درب و پنجره کلبه 

با طراحی و تولید شرکت Simplicity Timber Solutions سیستمی از درب های تاشو منحنی برای پوشاندن یک مسیر نه متری آماده و ساخته شده است. به این ترتیب سیستمی متشکل از 10 درب طراحی شده است که بدون زحمت باز می شود و در یک جهت قابل خم شدن و حرکت کشویی است. برای ساخت سقف بسیار بزرگ 16 ضلعی اتاق نورگیر نیز از همین چوب استفاده شد تا حالتی از یکپارچگی را به وجود بیاورد. ثبات ابعادی خاصیت اصلی این چوب است که باعث می شود به عنوان المان اصلی نازک کاری های چوبی بزرگ مانند این انتخاب شود.