s
آکویا و پروژه های دکینگ چوبی
تعداد بازدید: 1226تعداد نظرات: 0
1395/11/01 - 14:49

آکویا و پروژه های دکینگ چوبی

آکویا یکی از آخرین پیشرفتهای تکنولوژی در صنعت چوب است.در این مقاله با پروژه های دکینگ که از چوب آکویا استفاده شده آشنا می شویم .

پیست دوچرخه سواری در حال ساخت از جنس چوب آکویا برای ثبت سریعترین رکورد جهان

متخصصین پیست سازی SDA از استامپتورن واقع در هلند شمالی در حال کار کردن بر روی مرحله نهایی پیست جدید دوچرخه سواری در ورزشگاه سرپوشیده آمنی اسپورت آپلدورن هستند. نمونه کارهای SDA همچنین شامل پیستهای دوچرخه سواری فوق العاده ای در آتن، مکزیکو سیتی و مایورکا می باشد.

چوب آکویا بدلیل فرآیند استیله کردن بعنوان چوب ایده آل برای پروژه ها دست چین می شود، زیرا خراب نمی شود. این مسئله یک نیاز حیاتی برای پروژه مورد نظر محسوب می شود. شواهد دیگر نیز حاکی از آنست که SDA  پیست دوچرخه سواری درتفلیس، گرجستان را طراحی نمود که از چوب آکویا استفاده شد.

پیشتر معماران از چوب صنوبر برای ساخت چنین پیستهایی استفاده میکردند. اگرچه، بواسطه رطوبت ورزشگاه، چوب کوچک می شود. اکنون پیست مورد نظر با چوب آکویا پوشانده شده است تا نظاره گر ثبت رکورد جدید جهانی باشد.

آکویا بواسطه ویزگیهای متعددی که دارد برای خانه ساحلی خیره کننده کاسا دا ماتا انتخاب شد

آکویا برای دکینگ و نمای فوق العاده "خانه جنگلی" در ساحل گوارویا مورد استفاده قرار گرفت. چوب آکویا همچنین برای برخی از پنل ها و مبلمان داخلی و نازک کاری(MUXARABI) بکار رفت. این گونه جدیدی از نازک کاری است که توسط معماران جهت افزایش زیبایی طراحی پروژه مورد استفاده قرار می گیرد بطوریکه نازک کاری بعنوان فیلتر نور ارائه دهنده نورپردازی های متنوع در سرتاسر روز است.

معمار از هیچگونه رنگی استفاده نکرده است و به رنگ طبیعی آکویا که خاکستری است، دست نزده است بنابراین محیط اطراف پروژه را به زیبایی تکمیل نمود. آکویا همچنین بواسطه دوام بیش از حدش در برابر رطوبت و گرمای شدید برزیل انتخاب شد.

چوب آکویا برای پروژه دکینگ چوبی در فرانسه انتخاب شد

اقامتگاه خصوصی در فرانسه بدلیل نصب دکینگ چوبی جدید که در ماه ژوئن سال 2013 تکمیل شد، آکویا را برگزید. این پروژه متشکل از دو بخش است. بزرگترین فضا حدود 90 مترمربع است و کوچکترین حدود 40 مترمربع.

چوب آکویا گزینه مناسبی برای مشتریان محسوب می شود زیرا دارای مزایای حفظ و نگهداری آسان است و بدلیل ثبات آکویا دارای حداقل فضای انبساطی است.

چوب آکویا بکار رفته در دکینگ چوبی برای اقامتگاه خصوصی در جنوب ایتالیا

چوب آکویا برای یک اقامتگاه خصوصی در پوگلیا در جنوب ایتالیا مورد استفاده قرار گرفت.

ترولی آلبروبلو (Trulli of Alberobello) بخشی از میراث جهانی یونسکو  بشمار می آید که بازدید کنندگان ایتالیایی بسیار و توریستهای بین المللی را هر ساله به خود می بیند.

آکویا در ایتالیا بوسیله کوبل (Kobel) تامین می شود و برای دکینگ چوبی معروف است. دکینگ چوبی با برس سیمی برای اینکه بافت آن جلوه ای دیگر بگیرد، زدوده می شود و سپس در کنار استخر محل مورد نظر قرار داده می شود.

مشتری از کیفیت و مدل دکینگ چوبی رضایت کامل دارد و خیالش از بابت ثبات ابعادی چوب، دوام آن و مزیت گارانتی 50 ساله اش راحت است.